Jste pro nebo proti pěstování, myslíte že nám to pomůže?

http://ekonomi­ka.idnes.cz/rep­ky-se-pestuje-nejvice-v-historii-zdrazuje-jidlo-i-naftu-pa4-/ekonomika.as­p?c=A080520_212142_e­konomika_zra

Nejlepší odpověď
blesk26

Řepka je k ničemu, raději by měli pěstovat něco užitečnějšího. V tom článku mají pravdu. Protože místo jídla pěstujeme řepku do beňolu, je jídla méně a je dražší. Zároveň máme ale dražší benzín, protože výroba biosraček do něj je nákladná. Za to, že si zaplatíme dražší benzín si snižujeme životnost motorů a razantně zvyšujeme množství jedovatých látek při spalování.

Je to jenom prašivá politika a s ekologií to nemá nic společného.

Další odpovědi
rybíz

Jsem pro. Pomůže to ekonomice a je to lepší, než když pole leží ladem a roste na nich jen plevel.

atriplex

Zemědělci pěstují to, co je nejvýnosnější. Pokud se nejvíc vydělá na trávě, budou pěstovat trávu. Je to normální byznys.

Miroslavst

A jestlipak víš, že toto biopalivo je pro ovzduší horší než normální palivo?
Já to sice neviděl, ale kluci v práci se dívali na jeden dokument o tomto, kde spočítali veškeré náklady a vše co s tím souvisí.
Takže naset řepku, hnojit řepku,sklidit řepku, zpracovat řepku, rozvést zpracovanou srač..ku a namíchat. Při tomto se používají auta, která spotřebují palivo a to dá do ovzduší nějaké množství CO2 a jiných škodlivin.
Kdežto palivo jako taková sice produkuje více CO2 a jiných škodlivin, ale výroba není tak škodlivá.
A o tom se už nemluví.
Uvedu jen příklad (neberte mě za slovo) z 1 litru biopaliva je 20g škodlivin. Z 1 litru paliva je 100g škodlivin. Kolik však je potřeba paliva nebo biopaliva při hospodaření s řepkou? Mnohem víc než při výrobě paliva. Vypočetli, že biopalivo je ve výsledku mnohem škodlivější.

Michal

Měli bychom toho pěstovat víc,co bych za to dal ,kdyby se nám vrátili děda s babičkou a jejich zahrada.

BIGFOOT

burak,Miroslavst má úplnou pravdu.Z řepky je ale moc dobrej 100% olej na fritování a taky na zálivku do salátů.BIGFOOT