nyjono

Jste pro nebo proti odvezení sochy Koněva do Moskvy?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/dce­ra-marsala-koneva-navrhuje-prevezt-sochu-z-prahy-do-moskvy-40295782

Já tedy pro.

Tedy nemusí cestovat přímo do Moskvy. Ale jistě se najdou příhodnější místa.

Nejlepší odpověď
dubraro

Jsem proti ničení, pomalování, bourání, schovávání, odvážení atd. památníků podle momentální ideologie. Jsou to svědkové historie, byť se její výklad časem mění.
BTW: Proč až do Moskvy, když o ni projevilo zájem několik našich vojenských muzeí.

Další odpovědi
Kepler

Jistě, Rusové jsou pokrytci. Nechtěli tu sochu ani na pozemku svého velvyslanectví v Praze. Když toho svého krvavého maršála tolik milují, tak ať neštěkají a odvezou si ji.
.............­..........
Doplněno: najděte si poslední vtip Miroslava Kemela: https://www.no­vinky.cz/ Boží! Má svatou pravdu.

elkon

Koněv osvobodil Prahu a je potřeba podle toho k němu přistupovat. To, že někteří idioti chtějí předělávat dějiny je na pováženou. Hlavně ti mladí, kteří o tom nic neví.

cochee

Teď pominu, zda pro nebo proti. Proč ale do Moskvy? To je česká socha. Jestli ji Rusi chtějí, tak ať zacálujou. Na**at a rozmazat.

Pepa25

Jsem pro. Jde o sochu z 80.let, nikde jinde takovou (nepočítám ex-SSSR) nemají. Na jeho místě důstojný památník připomínající osvobození, tak jak od začátku navrhuje p. starosta Kolář.

Kryšpín

Jsem pro a vzápětí postavit tam sochu generála Vlasova který osvobodil matičku Prahu, nejdříve dvojitý generál věrně sloužil Stalinovi a tvrdě rubal skopčáky, později jeho uměním zahynulo desetitisíce sovětských vojáků. Tak přidal se ke skopčákům, poté provedl přísahu svému novému vůdci a začal hrdě bojovat proti sovětům a statečně osvobodil o den dříve Prahu. Možná bude časem převezena socha dalších dle nové historie nevhodných pro soch pražáky.

Arne1

A k čemu by to bylo dobré ? Pár pošahaných aktivistů by bylo na vrcholu blaha, že se jim podařilo škodit a že jim to ovčané sežrali.

anonym

Jsem pro. Ale trochu z jiného důvodu. NEchci totiž popírat historii a skutečnost že pod vedením tohto člověka došlo k osvobození prahy (pravda, pár let na to jsme díky rusům o tu svobodu zase přišli ale pokud si to nechcete dávat do souvislostí samozřejmě vám to nebudu nutit) … Důvod proč jsem pro je ale jiný. Pro ruskou propagandu je období „osvobozování evropy před nacismem“ naprosto klíčový bod, je to pro ně příležitost jak se blejsknout v lepším světle a dát zapomenout na malou chvíli na to že jsou sami okupanti toho nejhrubšího zrna, kteří kromě vlastních zájmů absolutně nectí národní zájmy kohokoliv jiného, což ostatně na ukrajině demonstrují i v dnešní době velmi názorně. A právě proto, že je téma boje proti nacismu je pro jejich propagandu tak zásadní a ta socha je symbolem a důležitým symbolem právě pro tuto propagandu, bych to s klidným svědomím smetl z piedestalu … myslete si co chcete, ale manipulace s historií nemám rád, a vidím, že právě Rusko přesně tohle dělá a tyhle symboly k tomu extrémně často zneužívá, přiliš je idealizuje. Nenechával bych to tu stát jako maják jejich politické propagandy.

Pepa25

Kryšpín: to mělo být jako vtipné?