fg

Jste pro,aby se vypnulo analogové vysílání?

Nejlepší odpověď
anonym

samozřejmě ano 🙂 Plán vypnutí analogu je už definitivně připraven, shodly se na něm všechny televizní stanice a není to otázka hlasování, k vypnutí analogu zkrátka dojde – překáží.

Je to logické. Analogove vysilani zabira v etheru prostor čtyřech digitálních tv programů. Digitální signál se dostane ve vyšší kvalitě dál od vysílače a nepodléhá částečnému znehodnocení (šumy, duchy) teprve až při opravdu hodně slabém digitálním signálu (tak slabém že analogový už by byl zcela nesledovatelný) se projevuje kostičkování. Vysílač ditigální televize má menší energetickou náročnost než ty analogové … zkrátka na straně digitálního vysílání jsou samé výhody, analogové si zasluhuje odchod do důchodu.

analogová TV je pro budoucnost zcela nepoužitelná, není schopna přenosu obrazu ve vysokém rozlišení, není schopna 3D obrazu … DVB-T2 tohle zvládne bez problémů.

Další odpovědi
anonym

Tady je asi zcela lhostejný subjektivní pocit, pokrok zkrátka nezastavíš.
Ale jako racionální technik uznávám systémové přednosti digitálu.

led

Túto otázku ste položili neskoro.
Ste ako ten kráľ, čo vysypal všetku soľ, aby potom zistil, že ju potrebuje. V tomto prípade sa asi princezná Maruška nevráti so soľou.

arygnoc

ano.

strašně se mi líbí ty kostičky na obrazovce.
Doplňuji:
ad George:

jak zjišžuji, digitální tv není někdy schopná přenosu signálu vůbec.

:(