Avatar uživatele
anonym

Jste pro, aby Česko vystoupilo z EU?

Jste pro ,aby se konečně něco událo a naše vlast by opustila EU a tím i nesouhlasit s kvotami EU vůči uprchlíkům?
Díky za názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, lejdy.můn před 3109 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

ano

Kdyby mě někdo nutil hlasovat hned teď, tak bych hlasoval pro vystoupení. Připouštím ale, že kdyby byl čas na nějakou kampaň a debaty o pro a proti, mohl bych změnit názor. V referendu před vstupem jsem hlasoval pro vstup.
V současnosti mi vadí zejména naprostá neschopnost v krizi učinit důležité a efektivní rozhodnutí. Dále zhovadilost dotací, řešení blbostí typu rum a máslo, různé katastrofální experimenty typu biopaliva apod. Zkrátka tak, jak to funguje dnes, se mi to hrubě nelíbí. Ale rád bych si přečetl názory některých vzdělaných lidí, kterým důvěřuju (např. Šichtařová, Robejšek, Keller aj.), na to, co by vystoupení z EU opravdu obnášelo. V případě vystoupení bych byl pro zachování celní unie, co nejvolnějšího pohybu zboží a osob a dalších prokazatelných vý­hod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

ne

Šmarjááááááá…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

ne

Není totiž cesty zpátky. Globalizace a všeobjímající kosmopolité jsou za zenitem – opět se budují bariéry a ostnatým drátem vymezují hranice. Historie se opakuje a situace připomíná stav před první válkou. Už tehdy příčiny, možné důsledky a rizika popsal Karel Marx, nabídl však špatný recept jak dál. Podle zmíněných indícií bude docházet k projevům nespokojenosti a lokálním konfliktům hrozícím nabýt kontinentálních rozměrů. Už jen proto je žádoucí setrvávat ve společenství ideově shodných národností a států.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

jiný názor

A co pak ? Občanská válka ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

ne

Ovšem začít měnit mnoho věcí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
wertos1

ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kablik

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ano

2 května 2004 bylo pozdě!

Mosoj:pod křídla mírotvůrce.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
scratcher92

jiný názor

Samozřejmě, ale jakmile bychom to udělali, Brusel by se začal dožadovat všech těch „dotací“ a dopadli bychom hůře než Řecko. Jedině že by se to stalo v rámci jedné velké revoluce, při které by EU padla, což koneckonců vzhledem k aktuálnímu dění není až tak nerealizovatelné.

Upravil/a: scratcher92

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

ne

tím bychom určitě nic nezískali, ale určitě dost ztratili (ač by se dnes jistě našlo dost lidí, kteří by se tetelili blahem, že bychom mohli znovu zadrátovat hranice, protože uprchlíci, islámský stát, etc.)
Pak je tu druhá stránka věci – ztratila by něco EU? Patrně jen věčného potížistu, který umí v hodině dvanácté nečekaně do čehokoli „hodit vidle“, ale sám nic nenavrhuje. Země, jejíž čelní politici se doma často vymlouvají na Brusel a jeho nařízení, by opravdu pro EU nějakou citelnou ztrátou nebyla. Hlavní vtip je ale v tom, že bychom stejně na EU (která by se rozkládala široko daleko okolo nás) byli naprosto zásadně ekonomicky navázáni, avšak nemohli bychom do jejího směřování ani minimálně zasahovat.

Upravil/a: xxx3

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

ano

Už dlouho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

jiný názor

Jsem zásadně proti, nic by se vystoupením z EU nevyřešilo !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

jiný názor

Ono se to stejně brzy rozpadne :)

Upravil/a: bububabu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jstastny

ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek