Jste pro (a nebo proti), aby manželé pracovali ve stejné firmě?

Napište důvody.Moji rodiče pracovali v jedné fabrice a pak i já po oženění jsme s manželkou až do revoluce pracovali v jedné farbrice a beru to jako výhodu.Sice jsme kvůli dětem směnovali, ale vždycky jsme si mohli před směnou říci co je doma potřeba udělat či nakoupit.A dovolená byla vždycky ve stejnou dobu.Zrovna tak jsme měli stejné známé a kamarády a věděli jsme jaké kdo z nás má problémy na pracovišti.
Po revoluci jsme dělali a děláme každý v jiné firmě(nyní jsem nezaměstnaný, takže zatím to je jiné) a byl problém na něčem se domluvit, protože firmy nám nechtěli nastejně dávat dovolenou či jiné volno.A nehledě na to, že TENKRÁT JSME NEPOTŘEBOVALI DVĚ AUTA,na každou směnu jezdil autobus, dneska naštěstí manželce autobus ještě jezdí, ale máme hrůzu z toho kdy ho zruší a BUDEME NUCENI si koupit další auto I KDYŽ HO NECHCEME.

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se paušalizovat. Některým vyhovuje a prospívá dělat třeba i na tejném pracovišti, někdo by to zase těžko zvládal. Každý si musí najít to své.Bohužel, dnes většinou moc výběru neni.

Další odpovědi
jirkajirka

Já vhledem vzdálenosti a přestupování jsem jezdil autem.Vozil jsem ještě čtyři spolupracovní­ky,kteří mi dávali 30Kč což byla cena jedné jízdy autobusem.do práce.Vydělali jsme na tom všichni.Dříve doma dříve v práci tak v klidu se převléct, kafíčko a pak teprve přiběhli autobusoví.Když někdo zaspal tak jsme ho vzbudili.Když se někdo v práci opozdil tak jme ho počkali.Dnes už můžu jen

Sůwa

Dost záleží na profesi, někde to ani jinak nejde. V zásadě by to ale pro většinu lidí neměl být problém i bez ohledu na dojíždění do práce. Dvě auta v rodině jsou na vesnici celkem běžně, nemusí jít přece o luxusní vozy 🙂

dudu

Pracovat s manželkou ve stejné firmě skýtalo alespoň dle našich zkušeností jen samé výhody. Tam jsme se seznámili, v pracovní době randili, sňatek proběhl v podobě celopobočkové události, měli jsme stejné přátele i nepřející, vzájemně se podporovali a čerpali na sebe benefity, zúčastňovali se akcí k utužení kolektivů, prožili dobu kdy paní byla v pozici s vyššími příjmy i situace kdy se hodila protekce některého z našich šéfů. Společně jsme zde odpracovali více než osmdesát roků a stále máme pocit, že to prostě a jednoduše nemělo chybu!

terry

To je na dlouhou diskuzi.
Je mnoho pro i proti a záleží na konkrétních situacích.

studium

Záleží na tom co těm dvěma vyhovuje.Já jsem zažila práci obou v jedné firmě a pak jsem zaměstnavatele,,vy­měnila,,.Nedě­lalo to dobrotu v manželském soužití nikoliv v rodinném.Já věděla o každém kroku manžela a on taky/starali se o to lidé z firmy/.Docházelo občas k nedorozumění a tak od té doby práci ve stejné firmě nepreferuji.Navíc jsme si nezevšedněli.Ale záleží,jak to cítíte vy.Ekonomická situace jistě hraje roli,ale musíte si to rozhodnout vy dva.Takže ani souhlas ani nesouhlas,je to věc situace.

anonym

pro Sůwa
Vím, že to nemusí být luxusní vozy, ale už to je 2× povinné ručení, 2× zimní a letní gumy, různé náhradní díly 2× atd.A když má manželka 8500 Kč a já jsem měl 10000 Kč tak to pak nevíte co dřív zajistit.
ZLATÍ KOMUNISTI, kdy jsme měli na všechny směny spoj a auto bylo JEN na výlety.Dneska na výlety nezbývají peníze.