Kepler

Jste příznivcem retro, nebo moderního stylu?

Bydlení, auta a motorky, oblékání, cokoliv. Když tak doplňte v které oblasti. Osobně jsem ujetý hlavně na ty dopravní prostředky, ale nesnáším to moderní bydlení v domech s prosklenými stěnami jako ve výloze socialistické sámošky.
https://www.fre­epik.com/free-photo/buick-classic-car_602310.htm#pa­ge=12&query=re­tro+auto&posi­tion=40

Odpovědi
PepasAvalonu

Jak v čem. V něčem i podle kultur (historických). Auta a jiné strojové technologie se mi líbí vesměs moderní.
Ale moderní architektura se mi nelíbí skoro vůbec (tím myslím i z 20. století). Pokud to nejsou nějaké fakt pěkné a luxusní vily.
Zbraně tak celkově, moderní se mi líbí kvůli efektivitě, vývoji, účinnosti. Jinak se mi líbí různé historické zbraně a výzbroj, kvůli zájmu. Oblečení taky moderní, ale taky různé historické.
Když už, tak to rád kombinuju.

da ny

U bydlení (vybavení) se mi líbí obojí, přednost má praktičnost (modernější). Žádné police, co je za dvířky, je „uklizeno“ a nestraší mne prach :D Proskleným domům také nefandím (možná letní byt, někde v teple, u moře, v pěkné přírodě a sousedy pěkně daleko).
Líbí se mi starožitnosti, doma jsem jediná starožitnost já. Šperky se mi líbí více moderní.
U aut, má u mne přednost oku lahodící retro a opraví je každý šikula. ;) Posilovače řízení a bezpečnostní prvky mají své výhody!
U oblečení, už je mi to „fuk“, modu neřeším. Zajímá mě materiál, funkce a cena ( nemohu sehnat džíny s normálními nohavicemi, jsou na mne k mání jen samé úzké roury).
I ta domácí kuchyně se během let změnila. Nevařím tak, jako kdysi maminka, nebo skvělá školní jídelna na bývalé ZDŠ, méně omáček, knedlíků aj. Mám sice ráda pracnější českou klasiku, ale lehčí strava a kratší doba přípravy/vaření má své výhody, je zdravější (jen ty vývary stále táhnu alespoň 3 – 5 hodin).

RyuzakiKate

Sice se v autech nevyznám a umím maximálně vyslovit název značky, ale hrozně se mi líbí američtí veteráni. Vůbec nemusím nějaký sporťáky, motorky apod., jednou jsem se svezla autem bez střechy a spíš jsem se styděla :)
Co se týče módy, tak spíš oceňuju eleganci a jednoduchost např. z 20.-50. let, dámské účesy, klobouky, střihy šatů… A mám úchylku na pány v bílých košilích s kšandami, ovšem bez pupku :)) Co se dnes najde v obchodech se mi většinou nelíbí, jsem docela náročná a spíš jdu po kvalitě, když vidím ty různé splácaniny po městě a jak si v klidu někdo chodí na první pohled v levnejch hadrech se špatným střihem, jímá mě hrůza, nedejbože rezignované ženské, které ve čtyřiceti nosí hadry jako pro sedmdesátnice. Možná to zní povrchně, ale když si toho člověk začne víc všímat, tak se musí ptát sám sebe, jestli je to tím přebytkem všeho, nebo všeobecným nevkusem…? Ale když si to tak vezmu, tak móda hippies je pro mě taky třeba překombinovaná…
Hodně se mi líbí i starší domy, které mají třeba méně bytů, ale parkety a vysoké stropy, velké pokoje, v takovém bych jednou chtěla žít… Moderní architekturu jsem ochotná přijmout v takové podobě, aby byla šetrná k životnímu prostředí. Byly tu zmíněné velké skleněné plochy, které představují velký problém pro ptáky, jež mohou do takových oken narazit, netýká se to jenom velkých prosklených budov, ale i zastávek…
Ještě mě napadá třeba hudba, tou spíš taky směřuju nazpátek, od osmdesátek dolů je to moje parketa, ale moderní hudbou taky nepohrdnu, i dnes se dají najít skvělí interpreti, jen nejsou třeba tolik vidět, respektive nám je moc nepodstrkují :)
Jo a taky vybavení interiéru. Vůbec nejsem příznivcem skandinávského stylu typu IKEA, JYSK apod., přijdou mi pak všechny bejváky stejný, hnusně šedo-bílo-černý, někde nějaký světýlka, umělý kytky nebo nanejvýš sukulenty či moderní řasokoule, nápisy „Domov je láska“, u toho rámečky a podobný šílenosti… Nejradši mám nábytek z masivu různě z bazarů, ručně dělaná keramika, zkrátka česká výroba… A žádný rychlokvašky, ale věci, který vydržej generace :)
Jsem devadesátkové dítě a přitom spíš zpátečnická, no…

Justin1

Mám raději moderní věci, ale když mám možnost vidět v akci třeba parní lokomotivu, historický autobus (třeba Ikarus nebo Škoda 706 RTO), trabant, wartburg nebo starý náklaďák jako Praga V3S nebo Škoda 706 RT, tak se rád podívám. Dodnes vzpomínám na počítače Atari XL/XE a občas si pohraju s emulátorem tohoto typu počítače. Taky se mi víc líbí několik desítek let stará hudba (třeba rokenrol nebo country) než současná hudba, protože dřív se podle mého názoru víc vyskytovala hudba s výraznou melodií a výraznými akordy v doprovodu.

elkon

Jsem příznivcem Holandského nábytku a tomu přizpůsobený interier. Je v tom příjemné bydlení, nejsou to žádné umělotiny, lamina, mikroplyše, ani překližky. Má to určitou duši. Kdo to zná, jistě mi to potvrdí. Auto mám rád pohodlné, ale raději novější. Současné je tři roky staré.

JežíšKristus

Záleží, něco retro něco moderní.
Co se týče retra 20. století, tak mám v oblibě dopravní prostředky z 20. let. Auta typu Lincoln, která se později přestala vyrábět, možná i proto, že takovou karoserii používali nacisti. Ještě více se mi líbí auta z 50. let, např. 1955 Cadillac Fleetwood, to je tuším auto, které má Kepler ve své otázce. Auta, která se objevovala ve filmech jako Kmotr, LA Confidential apod. – 50. léta zhruba.
Také se mi z této doby líbí styl oblékání, vyloženě všichni měli klobouky a vesty, jak již bylo zmíněno v jiné odpovědi, košile a přes ni dva červené pruhy, aby nám nespadly kalhoty:-)) Naštěstí se mi zdá, že se to retro vrací, košili a vestu si člověk může vzít do práce (samozřejmě záleží které práce, já třeba ale ano), kromě klobouku se to vrací všechno.
Domy mám raději moderní, i prosklené stěny, pokud směřují do zahrady, tak není nic lepšího, není důvod si dávat zeď a připravovat se o světlo. Samozřejmě takový dům není vhodný všude.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

PepasAvalonu: tak tomu říkám kvalitní odpověď!

Kepler

Platí to i pro da ny!

Kepler

I pro RyuzakiKate!

RyuzakiKate

^^