Spartaboy

Jste přesvědčeni že hlad je převlečená žízeň nebo máte jinou zkušenost?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se říct, že jsem přesvědčená, ale myslím si, že na tomto tvrzení je něco pravdivého. Třeba sti jedinci, kteří trpí nadváhou, místo toho, aby se napili, vezmou si něco na zakousnutí.

Proto je třeba pít i bez pocitu žízně. Napít se před jídlem, pak sní člověk méně.

Ale záleží na tom, čím člověk zahání žízeň. Pokud alkoholem, určitě neplatí Pivo? Přece se mu říká tekutý chléb, jenže pivo zasytí na chvíli. .
Třeba mléko, i když se názory na něj různí, je nápoj, který zasytí.

Ale obecně platí, že

"Hlad zapiješ, ale žízeň nezajíš!

https://www.lev­nedarecky.cz/vtip­na-tricka/tricko-hlad-zapijes-ale-zizen-nezajis/?vari­antId=1

Další odpovědi
Drap

Nejsem. Je to nesmysl a pouze hláška pro pobavení.

Malvína

Hlad je hlad, žízeň je žízeň. 🙂