Kazatel

Jste potěšeni rozhodnutím soudu, že vás policista může kdykoli beztrestně a bezdůvodně zmlátit, pokud to nebude vážné?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/policista-s-pistoli-v-ruce-ridice-skutecne-napadl-rozhodl-soud-40296325

Tak vážení, jsem dost zděšen, že mě obviňujete, že snad neumím číst. Vždyť je to v tom článku černé na bílém, policisté co neprokázali svoji příslušnost k policii slovně i fyzicky napadli běžného občana, ještě pod pohrůžkou střelné zbraně. To, jestli jednání předcházelo porušení dopravních předpisů (možná účelově smyšlené), je přece naprosto nepodstatné. Navíc policista prokazatelně lhal a byl mu dokázán opak, že k fyzickému napadení došlo. Tak snad dojde příště i na vás, či vaše blízké, aby se vám rozsvítilo.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… přečti si raději celý článek než začneš plácat nesmysly >>> ono to totiž bezdůvodně nebylo: „Policisté naopak zase vyhodnotili Vávrovu předchozí jízdu na zúžených pruzích Pattonova mostu jako nebezpečnou a k zatarasení auta se rozhodli poté, co jeho řidič nereagoval na pokyny k zastavení, na sirénu, maják ani blikající nápis „stop“ v mercedesu a jel dál. Policisté měli podle svých slov podezření, že by mohl být pod vlivem drog, a zahradili mu cestu.“ …

… po doplnění: omlouvám se, číst umíš, jen máš problém pochopit daný text: „… na pokyny k zastavení, na sirénu, maják ani blikající nápis „stop“ v mercedesu …“ >>> tomu měli dát oznam na fejsko? … nebo ti neříká nic ani vyhláška?

… „ten kousek videa co byl zveřejněn …“ >>> soud viděl asi celej, proto rozhodl, jak rozhodl …

Další odpovědi
ivzez

Kazateli, měl byste se naučit číst.

Soud nerozhodl, že policista může někoho
kdykoliv beztrestně a bezdůvodně zmlátit.

(Přečtěte si ten článek znovu a ptejte se, až mu porozumíte.)
_______
Doplňuji:

Přestože jste otázku zařadil do rubriky „Zábava“, nejde
o zábavu, vtip apod. Je to osočení práce našich soudů.

Drap

Ano,jsem

Kryšpín

Když posoudím stav společnosti kdy v silničním provozu je každý desátý feťák a každý dvanáctý nabumbán, tak by měla policie ještě přitvrdit.

mosoj

Pořád málo. Jen houšť a větší kapky.Policisté by měli jednat více represivně! Slušný člověk se policistů bát nemusí.

Dochy

McMerkurion: Pokud si viděl ten kousek videa co byl zveřejněn, tak si podle všeho „povídali“ otevřenými okýnky a řidič navrhoval že zastaví u nejbližší benzínky. Ne že by to byl ideální postup, ale nemyslím, že by ten policajt měl mít oprávněné podezření že mu ujedou nebo způsobí další potíže. A řidiče chápu že mohl mít oprávněné podezření zda jde skutečně o policii, zvlášť pokud je pravda že jezdili jak prasata a chovali se podobně. (civilní auto, maníci v civilu, neochotní prokázat svou příslušnost k policii)

Pepa25

„kousek videa co byl zveřejněn“ – to je IMHo ten problém → veřejnost byla seznámena jen s verzí poškozeného. Především neví, co bylo před tím.

Dochy

Ano, to si uvědomuju. Proto to také zdůrazňuji „ten kousek, podle všeho“.
Pořád je problém v tom, že jej zastavovali osoby v civilu v civilním autě, kteří očekávali chování „řadového“ občana k příslušníku policie a to vše kvůli pitomému probliknutí světly.

Kazatel

Ale to je přece naprosto nepodstatné. Navíc policisté o průběhu incidentu lhali, když zapřeli fyzické napadení a škrcení poškozeného.