Avatar uživatele
SinceX

Jste někdo závislý na počítači? Nevíte jak se to projevuje?

Název hodně napověděl, takže sem dopíšu jen hlavní prvky, čeho se chci zeptat.

Obávám se, že jsem na něm závislý, sedím na něm 10–16 hodin denně, je pravda, že se učím a potřebuju počítač k práci, k učení a k zábavě. Venek mě nebaví, je tam zima a bohužel ani nikdo nejde. Na diskotékách myslím na PC, že tam se zabavím. Asi jsem závislý a každý odtržení od něj mi kazí náladu.
Nevíte jak se toho zbavit? Předběžný návrhy, choď ven, nebo to snižuj postupně nezabere a od zablokování PC už tuplem ne, protože by se mi mohly zhoršit známky v programování at­p..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4509 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lexx

Ilustrativní foto.

Zdroj: http://2i.cz/43ffa78d­5e

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud pro to nechceš udělat nic sám, a trávíš u PC 10 – 16 hodin za den, tak nezbývá nic jiného než léčebna. Pokud však ukážeš svou silnou vůli a najdeš si nějakého jiného koníčka, tak se toho můžeš zbavit. Čím dříve se do toho dáš, tím to bude snadnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dělat na počítači takovou dobu každý den je normální. Akorát pozor na oči. Venku jsou kriminální živly. Pobudové a žebráci. Obchody lákající na slevy nepotřebných věcí. Pokud tě diskotéka nezaujala, zřejmě nebylo čím; chodí na ně většinou mužská populace. Při práci na počítači – nemusí to být samozřejmě jen počítač, může to být kopírka, další zařízení a u mě je to hudební nástroj, řešíš věci víc důležité, jsi dříč. Zábava ti nic neříká. Tvůj koníček je počítač tak do něj dej maximum co to jde. Počítač může nahradit lidskou společnost ale může trošku deformovat myšlení. Ale zase na druhou stranu, o čem si vykládat celý den s kolegy když ti mají zcela jiné starosti a zájmy. Kydat s nimi? Vždyť to by vedlo ke zhloupnutí. Tak když tě to baví SinceX, drž se toho. Někteří jsou třeba 10 hodin v práci. Jiní 10 hodin hladí koně nebo kočku. Jiní 10 hodin zvedají telefony. Ale tebe to baví a o to jde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

stanov si čas, za ten čas se nauč a pracuj, pokud něco zbyde – můžeš se ještě bavit, pak natvrdo počítač vytáhni ze zásuvky a jdi něco dělat… a chovej se jako kdyby počítač neexistoval

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek