Fyzik

Jste někdo permanentně zdravý/zdravá?

Je nějaký recept na to vyhnout se těm póvl bacilům a každoročním virózkám, rýmičkám a střevním chřipečkám a tak?

Jakože by mě zajímalo, jestli kdyby člověk sportoval, otužoval se, jedl zdravě, dá se tomu fakt dlouhodobě vyhnout? Rozpovídejte se.

Nejlepší odpověď
led

moje odpovede sa určite nebudú lekárom páčiť, ale faktom je, že napriek vyššiemu veku, okrem „povinných návštev“ si netykám s lekármi
K prvej časti otázky – aj s modernou medicínou a liekmi treba narábať opatrne a nepreužívať ich. Nadmerné množstvo liekov oslabuje a poškodzuje samoudržiavací mechanizmus organizmu. Chce to v prvom rade istú vnútornú sebadisciplínu a nevzdávať sa pri najmenšom závane problémov, ale bojovať a prekonať ich.
K druhej časti – istého 120 ročného Kaukazana, sediaceho na pridomí, sa pýtali, ako sa dožil takého krásneho veku. „Dodržiaval som nariadenia lekárov, jedol som striedmo, vyhýbal akoholu a fajčeniu. Ale hen ide môj otec, opýtajte sa radšej jeho…“ ukázal na muža, ráznym mladistvým krokom schádzajúceho zo svahu, zahaleného v kúdoloch cigaretového dymu a popíjajúceho vodku priamo z fľaše. Toľko hovorí stará legenda o dlhom živote na Kaukaze.
Pravda je, ako sa o svoj organizmus staráte, tak sa vám odpláca. Pokiaľ organizmus rozumne pravidelne zaťažujte, odmení sa vám svojou odolnosťou, ale extrémom smerom dole, alebo hore od priemeru ho dlhodobo oslabujete, aj keď v krátkej dobe to nemusíte poznať. Pozorujte prírodu a pomocou svojho vedomia vytvárajte symbiózu vášho života a prírody.

Další odpovědi
ivzez

V druhém odstavci jste si sám odpověděl,
není o čem se rozpovídat.

(Přes 20 let jsem „se nepotkala“ s rýmou ani
virózou, chřipku jsem neměla nikdy.)

annas

Neřekla bych přímo permanentně, ale realtivně. Musím říct, že v životě jsem neměla chřipku, občas jen zachlazení, po celou dobu docházky do školy jsem kdvůli nemoci nezameškala vyučování.

V dospělém věku se mně objevily problémy s páteří a další, o nichž jsem se zkmiňovala, nebudu je opakovat. Jen to,. že klasická medicína mně nepomohla.

Asi od konce 90. letech jsem přešla z klasické na alternativní medicínu která zabírá. Prostředky bez chemie.

Nemohu se o tom příliš rozšiřovat, protože nejen „stěny mají uši“, a nerady slyší o bylinkách a přírodním léčení.

Je třeba, aby sil člověk uvědomil, co mu škodí a co prospívá. Přece lékař léčí, příroda uzdravuje.

zjentek

Led má pravdu- pokud nežijeme „v symbióze“ s univerzem, nemůže být o permanentním zdraví ani řeči. Ovšem bylo by obtížné zde v několika větách definovat zmiňovanou symbiózu. Jedno je jisté- lékaři jí moc neučí!

Kelt

Prakticky jsem nebyl nemocen a to se neotužuju a nedělám žádný sport. Občas nějaké nachlazení. To je asi normální. Otázkou je, co to znamená být permanentně zdravý? Asi před více než 30 lety jsem viděl takové zařízení, které měřilo zdravotní funkci člověka. Přístroj byl velký jako stopky do dlaně a když se za něj položil ruka, tak se přístroj začal otáčet a podle počtu otáček se určila aktivita. Tuším, že 10 byla norma, nějací namakaní sportovci měli větší hodnotu, a pod 6, už to signalizovalo oslabení organizmu. Takže podle toho přístroje by se mohlo posuzovat zdraví.

Ametyst

Není možné proste jist cokoliv kdykoliv. To je celá finta.