Avatar uživatele
Kepler

Jste pověrčiví?

Je až neuvěřitelné, co lidi kvůli tomu dělají. Některé hotely nemají 13. patro, v pátek 13. lidé raději nevycházejí ani ze svého bytu. Dnes už sice za bouřky nedávají k oknům hromničky, ale asi jenom proto, že by jim mohly vzplanout záclony.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, reika před 1269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Ne, jsou to pověry.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Ano, jsem.
Ovšem to, co uvádíte ve své otázce mne nechává klidnou a je mi fuk. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ne. Obcházím a nevkročím na kanály, ale ne z pověrčivosti, ale protože mám pocit, že se propadnu někam mezi potkany, které opravdu nesnáším. 🙂
13 je moje oblíbené číslo, hlavně proto, že lidé věří, že je 13 nešťastné číslo. 13.10.2020 byla moje 86letá příbuzná operována v nemocnici, vše dopadlo výborně, takže 13 je abnormálně šťastné číslo. Když v to věříme, každé číslo je šťastné. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
reika

Nešlápnu na kanál a když někam jdu a musím se pro něco vrátit, tak si na chvíli sednu, abych zrušila smůlu… Nevím, jestli to dělám z pověrčivosti nebo ze zvyku 🙂 … Jinak pátky 13 a černé kočky přes cestu mne nechávají klidnou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Jsou to pověry. Rozumný člověk se jim směje. Smál jsem se také, třeba tomu, že se nemá stoupat na víko kanálu, údajně to přináší smůlu. Od té doby, co si manželka na deklu od kanálu zlomila kotník, to vidím trochu jinak…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

V mém věku už pověrčivá nejsem. Dokonce ani už neječím, když se v mé blízkosti objeví pavouk.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek