Odpovědi.cz

Jsou zvyky na Velikonoční pondělí všude stejné, nebo znáte i nějaký netradiční způsob oslavy tohoto svátku?

A jaký? Kromě šlehání dívek pomlázkou a polévání chlapců vodou v případě popoledního příchodu na koledu.

Nejlepší odpověď
Drap

Velikonoční tradice se liší kraj od kraje. Třeba v drobnostech, ale liší. U nás se nepolévá nikdo, Někde se šlehá na zadek, u nás jen po nohách. Od nás více na jih se sbírají na pomlázky mašle, u nás se nesbírají ani nedávají, Rakových odlišností je spousta,

Další odpovědi
zjentek

No moc otázce nerozumím například u nás na Prajzské máme úplně jiné tradice>>>https:/­/youtu.be/28Cn-1hmOZQ?t=80

da ny

Když vzpomenu na dětství, měli jsme maďarské sousedy v protějším bytě. V blízkém okolí, další 2 rodiny. I malí chlapci chodili s pomlázkou, vždy svátečně oblečení (oblek). Vždy nás, tady na samém západě Čech, během předávání vajíček, pocákali „voňavkou“.

„Maďaři mají recept, jak zajistit ženám zdraví a plodnost. Spočívá v jejich pokropení, sprška vody či trocha parfému postačí“
https://www.no­vinky.cz/zena/ve­likonoce/clanek/ne­obvykle-velikonocni-tradice-ve-svete-40355166

Klobouk

My na škaredou středu prcáme. Vlastně každou středu prcáme