TEREZA.B

Jsou zvířata (např. psi a kočky) leváci a praváci?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne.

Další odpovědi
Clouseau

Myslím že jsou, pokud bude pes například z pod postele packou vyhazovat hračku, a hračka bude uprostřed tj nebude výhodnější použít konkrétní packu pak použije tu kterou preferuje…

Deara

:D toto som asi pred dvoma týždňami skúšala na našom psovy.
ked som pred ňu položila dve granule jednu na lavo a jednu na pravo tak vždy zjedla ako prvú tú ktorú som položila ako poslednú. Ale keď od nej chcem packu tak mi častejšie podáva pravú ako lavú.
Ale vo všeobecnosti zvierata nevykonávajú žiadnu činnosť pri ktorej by na tom nejak zvlášť záležalo. Možno pri opiciach by to bolo zaujímavé odsledovať lebo tie používajú primitívne násroje. Vraj ludia kedysi dávno boli 50:50 laváci a praváci tak možno aj u opic to tak nejak môže byť.