Boy 13

Jsou ,,zlaté kontakty" na SIM kartě důležité?

Co když budu mít třeba spocené ruce a ,,opatlám" tu zlatou stranu SIM karty, půjde?

Nejlepší odpověď
nyjono

Ano, jsou důležité.
A není důvod, abys je upocenými rukami opatlal.
SIM karta je uvniř přísroje a až na vyjímky není potřeba ji vyjímat.

Další odpovědi
Dochy

zlacené jsou právě proto aby byli i chemicky odolné (např. vůči potu). Samozřejmě ideální stav je čistota. Zlato obecně na kontaktech zvyšuje chemickou odolnost, snižuje pravděpodobnost problémů s přechodovým odporem a nedokonalým kontaktem právě díky své chemické odolnosti a fyzikálním charakteristikám (je měkčí, takže se případná porušená vrstva otěrem o protější kontakt naruší a seškrábne)

Midoc

Kontakty na SIM kartě nejsou zlaté, ale jsou jen pozlacené tenkou vrstvou zlata.