zjentek

Jsou ženy bezpečnější řidičky?

Včetně motorového vozu?

Možná je to bezpečí myšleno v tom smyslu, že když třeba sněží a na vozovce se v 5°C udělá trochu bílo, tak za ženou řidičkou jedeme kolona dvacítkou a to je bezpečné ..a nebo při výjezdu z přehledného „téčka“ nás žena ve voze před námi „nepustí“ na hlavní, dokud nevidíme tři čtvrtě km z leva i z prava prázdnou vozovku, a to je pak taky bezpečný. V podstatě by se nemělo nic „prudkého“ stát, tak je to asi myšleno, ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Podle statistik jsou podstatně lepší a bezpečnější řidičky. Statistika vypovídá, že ve všech skupinách žen řidiček je proti mužům jen asi 20% havarií. U smrtelných nehod je to procento ještě příznivější ve prospěch žen. Zajímavostí je, že méně nehod způsobí i chodci ženy oproti muřům

Další odpovědi
Kryšpín

Odřený blatník, nárazník, a.p. většínou drobné nehody, ale to správné bum bum je převážně v rukou mistrů volantů od 18 let výše, pánského původu

anonym

asi jsou, ale všechny karamboly, které odneslo moje auto, bylo vinou žen řidiček

Agneta

Určitě jsi to někde četl – a už jsi v pasti. Přece víš, že novinář musí odevzdat zajímavou práci, aby se uživil…nejlépe nafouklou bublinu:DDD
Už jen jak je ta otázka položena…= výsledek víc než relativní:DD

anonym

Psali o tom, tak asi ano.

zjentek

Jo a já jednou takhle podobně z téčka vyjížděl a nějaká žena na mě troubila. Byla cirka ten půlkilometr od téčka, ale troubit začala, už jak se mi „pohla kola“ a vydržela to až k tomu téčku ..já už tam nebyl, ale slyšel jsem to skrz okénko;)
Myslím, že se nemohlo nic stát ani v tomto případě, jelikož tato žena tam zdatně upozorňovala na možné nebezpečí!

Agneta

Nejhorší jsou ty s přilepeným nosem na volant, na nichž to prostě každý vidí, že řízení auta je pro ně velkým stresem – a že by raději obsluhovaly otvírák na konzervy, ale bohužel musí jezdit, tak nespravedlivý je svět:DDD