Boy 13

Jsou vypálená data na DVD + R v bezpečí ?

Vypaluji si archivní fotky a videa starší i 10 let. Je to archivace, a nerad bych o ně přišel. Vypaluji je ma médium DVD + R. Mám k tomu otázku. Kdybych to DVD + R dal do zavirovaného PC s ransomwareme, nemohl by mi zašifrovat ty fotky a videa na tom DVD + R nebo smazat ? Nebo kdybych vypálil videa a fotky a byli nedejbůch zavirovaný nemohly by se sami od sebe z toho DVD + R časem odstranit ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Schluker

Pokud je disk po vypalovani uzavreny, nemuze uz dojit ke zmene zapsanych dat. DVD jsou k archovaci nevhodna, maji kratkou zivotnost a jsou nachylna k mechanickemu poskozeni.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Jiří Bohumil

Co se týká změny zapsaných dat, souhlas se Schluckerem. Ovšem co se týká archivace, pokud jsou DVD dobře a vhodně uložena (dobré plastové obaly a v normálním prostředí) a jsou opravdu jako archivní, tedy nepřehrávaná, tak si troufám říct, i když je více odpíračů tohoto názoru, že mají kolikrát větší šanci „přežít“ než data uložená na ext. HDD, nebo na fleš a SD kartách. Z tohoto důvodu si velmi důležité věci (zejména rodinné fotky a videa), ukládám, mimo úložiště v NB, smartphonu a dvou ext.HDD ještě i na DVD.
„Jistota je jistota“, řekla jeptiška a zabalila svíčku do celofánu.:-)))

Boy 13

Schluker: Děkuji Vám za odpověď.