Avatar uživatele
Bronzový

Jsou vůbec tlačítka na semaforech k něčemu?

Člověk to sice zmáčkne ale stejně musí čekat klidně i minutu a nakonec i bez zmáčknutí tlačítka zelená pro chodce naskočí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

tam, kde je tlačítko, je štandartne nastavené, že zelená sa pre chodcov sama od seba nerozsvieti (napr. na križovatkách).

tlačítko slúži ako informácia pre systém svetelného ovládania, že zelená pre chodcov sa ma rozsvietiť - a to podľa režimu nastavenia premávky na križovatky, alebo na frekventovanej (často i nefrekventovanej) komunikácie v nadväznosti na premávku a riadenie celej kaskády "svetiel" (teda i vzhľadom na blízke križovatky) danej komunikácie - preto to čanie niekedy v rádu sekúnd, niekedy dokonca minút.

ale niektoré >svetlá< reagujú prakticky ihneď (v ráde sekúnd), napr. u škôl, nemocníc či prechodov využívaných iba nárazovo, nepravidelne.

;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud je to na křižovatce, pak ani ne...
Ale u ´samostatného´ přechodu ano - zkus někdy pozorovat, jak dlouho - zejména na frekventované silnici, bez zmáčknutí tlačítka zelená pro chodce nenaskočí...
;-)


Avatar uživatele
Bronzový

Použití Google namísto psaní sem se liší čím? http://m.rozhlas.cz/… Jedná se o přihlášení do provozu (opakování bezvýznamné) - většinou zelená naskakuje automaticky, ovšem na frekventované silnici vynechá několik cyklů - kdy chodec přejít mohl - pokud se nezmáčkne tlačítko pro chodce. Načež pokud chodec zmáčkne tlačítko těsně před ukončením cyklu, pak logicky dojde téměř k okamžité reakci v novém cyklu. Nemyslím si však, že by kdy semafory fungovaly na chodcův příkaz - to by to vypadalo... Já osobně jsem se účastnil několika projektů zmíněných systémů - v žádném se nepočítalo s absolutním vynecháním zelené pro chodce, anebo naopak okamžitým reagováním na chodcovo přání. Nejvíce bylo vynecháno 5 cyklů - což trvalo 20 minut na minutovou zelenou pro chodce. Se stiskem tento nejdelší interval doznal zkrácení na 3 - 5 minut. (Dle rozpoložení povolených zatáček.) Pak tedy ano, tlačítka slouží.


Avatar uživatele
Stříbrný

asi systém nějak sleduje hustotu provozu poáč při volné cestě sepne zelená hned kdežto jinak po delší době 1-2min.


Avatar uživatele
Zlatý

Ano - pre tlačítko s dodatkovou tabuľkou "zdravotne postihnutý"
1 - Pomocou tlačítka telesne postihnutý chodec dáva systému najavo, že chce prejsť.
2 - Systém jeho požiadavku zaradí do najbližšieho možného cyklu, kedy možno uzavrieť prechod pre prejazd vozidiel a zapnúť zelenú pre prechod chodca - žiadateľa prednosti prechodu.
3 - Po ukončení "núdzového prechodu" sa systém vráti do vopred nastavenej cirkulácie svetelných signálov.
4! - Pre notorických stláčačov tlačítiek, ak už raz bol zadaný signál, je zbytočné hystericky opakovane stláčať tlačítko, nič sa tým nezmení.
...
Ano - V prípade bez dodatkovej tabuľky systém je naprogramovaný bez automatickej zelenej pre chodcov. V tomto prípade tlačítko slúži na prerušenie cyklu pre všetkých a postupuje sa podľa bodov 1-4 ako v prípade telesne postihnutých


Avatar uživatele
Zlatý

To tlačítko je tam proto aby ses něčím zabavil, než naskočí zelenej panáček. Má to podobnou funkci jako třeba letáčky se zubními kazy v čekárně u stomatologa.


Avatar uživatele
Stříbrný

Vím o přechodech,kde jsou tlačítka a zelená pro chodce se rozsvítí i když nikdo nejde.Jako řidiči mi to příjde jen jako buzerace.


Avatar uživatele
Stříbrný

pěšky nehodim takže nevim, a na kole to nepotřebuju.


Avatar uživatele
Stříbrný

Až pochopíte princip, tak pak budete chválit tlačítka. Páč tím že stisknete tlačítko, stačí 1x na kterékoliv straně přechodu, počítač dostane zprávu, že musí v tomto směru spustit zelenou. Samozřejmě ža v rámci cyklu, podle toho jak je nastaven počítač. Délka čekání na zelenou se odvíjí od toho, ve kterém okamžiku jste stiskl tlačítko.
Když budete stát chvilku u semaforů, zjistíte jak funguje a délku cyklu. Klidně může být čekání 2,5-3minuty, nebo jen několik vteřin.
Zkrátka podle cyklu semaforu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 299
Bronzový kapitán 297
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 233

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.