Kelt

Jsou všechny dotykové telefony stejné, pokud jde o zásuvky?

Mám mobil a mám k tomu nabíjecí kabel. Dcera ztratila kabel k mobilu, má jiný typ. Tak jsem jí půjčil nabíjecí kabel i powerbanku, ale prý to tam nejde, že to nenabíjí a tak si jde koupit novou nabíječku. Já jsem nezkoušel, zda to pasuje, zdá se mi to divné. Pokud nemá speciální mobil se speciálními kabely. Je to možné? Nějak se mi to nezdá. Ale klidně to tak může být. Taky si doma hlídáte své kabely k mobilu, nebo je to jedno? Děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

U smartphonů jsou aktuálně v kursu 3 možnosti konektorů (v naprosté většině případů):
lightning – IPhony
USB-C – některé mladší telefony
microUSB – skoro vše ostatní

Ty které jsou napájené přes USB-C (a možná i některé micro USB) mohou podporovat nějakou z metod rychlonabíjení (quickcharge, fastcharging apod), ale při použití klasického USB zdroje by pořád měli alespoň zvládnout nabíjení základní rychlostí.

Všechny aktuální telefony by měli být schopné využít klasický USB zdroj pokud máš kabel se správnou koncovkou.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jsou různé možnosti, mobil může mít jinou díru na napájení, z toho důvodu, vždy, když vyměňuju telefon nový za starý, druh této zdířky je jeden z důležitých parametrů >>> mám nabíječky na různých místech, abych ji nemusel nosit stále u sebe, tímto vyloučim možnost ztráty napájecího kabelu, jelikož každý má své místo …