Danina65

Jsou vosy masožravé? Při řešení testu jsem zvolila ano, odpověď byla chybná.

Z vlastní zkušenosti vím, že jsou. Při grilování jsem jasně viděla, jak vosy zmenšují mé zásoby, podotýkám, že šlo o maso syrové, naložené.

Nejlepší odpověď
dejavu

Ano, jsou

Záleží na tom, jaké byly možnosti odpovědí. Vosy dokážou pozřít prakticky cokoliv, jsou to dravci a všežravci. http://www.vo­sa.info/?p=1

Další odpovědi
Klaproth

Ano, jsou

Vos je mnoho druhů, některé z nich jsou všežravé, některé se živí pouze dravým způsobem.

Drap

Ne, nejsou

Anketa je špatně vytvořená. Chybí jiná možnost. Vosy mají poměrně bohatý jídelníček, který by šel spíše vyjádřit jako všežravé. Samozřejmě že žerou i maso, zvláště pak naložené.
Já taky nejsem masožravec, a přesto si rád dám kus masa, podotýkám, že nejlépe naložené, někdy i syrové.

marci1

Ano, jsou

Jsou všežravci. Kdybych to na vlastní oči neviděla, tak bych nevěřila. Měli jsme krabici s chlebíčky, ve které byly otvory. Téměř všechnu šunku ožraly, potvůrky. 🙂

Emefej

Ano, jsou

Ano. Některé druhy vos jsou predátoři a živí se výhradně masitou potravou, třeba hrabalky, vosíci, sršni. Jiné druhy vos, např. žahalky, zlatěnky nebo kutilky se v dospělosti živí rostlinnou potravou, ale pro své larvy loví hmyz.

zdroj:
BOUČEK, ŠUSTERA; Vosy Československé republiky. Přírodovědecký sborník Ostravského kraje, 1956.

Lamalam

Ano, jsou

Na světě žije několik desítek tisíc druhů vos. Mezi masožravé patří vosy rodů Vespidae (5000 druhů), Crabronidae (9000), Pompilidae (5000), Sphecidae a Philanthinae.

GM

Ano, jsou

Dochy

Ne, nejsou

tvory dělíme na býložravé, masožravé a všežravé. A s ohledem na toto dělení ses netrefila.

Tarzan

Ano, jsou

martin319

Nezajímám se o jídelníček vos

jiri Linhart

Jára Cimrman by to věděl

zvonisek

Jára Cimrman by to věděl