Jsou voliči „divadlem“, který řídí „loutky“ alias politiky na dva dny, aby se pak role prohodily, jenže na delší čas?

Teoretická otázka. Budou tu i odpovědy oděny v kabátu z představivosti, nebo přijdou klasické suché realistické konstatování? ;)

Nejlepší odpověď
annas

Dole voliči rozhodli, takže nahoře je/bude maňásková PS a také vznikne vláda.

Ale hned se z obou stane loutková, protože bude vodit lidi shora.

Ti nahoře musí mít pevné nervy, které jsou rozhodující víc než pevný charakter. ------
Na závěr aforismy Jana Sobotky k politice

“Koryta, koryta, hejbejte se." – Stalo se …
„Uspěli jsme.. Neprsvědčili jsem pouze rozumné lidi“. – Kolik to dělá procent? Takto asi nikdo neuvažuje.