Fabled

Jsou videonávody na shareware programy trestné?

Ahoj, je trestné, když si někdo z internetu stáhne nějaký shareware program a následně na něj začne točit videonávod, který potom publikuje na stránce jako např. Youtube?

Odpovědi
Michal Kole

To je dost právně sporný.

Ono nejde o to zda je program shareware, freeware, komerční verze.

Spíš jde o to že video zachycuje design aplikace a zda právník vývojáře nebude mít pocit, že poškozuješ dobré jméno aplikace, když ve videu řekneš, že tato funkce je vyřešena dost nevhodně.

Je to něco jako když nazpíváš karaoke a dáš na net.

Holt legislativa na nové trendy není moc připravená.