Michal Kole

Jsou veřejně dostupné inspekční zprávy od hasičského záchranného sboru české republiky o únikových cestách v obchodech

Když je v prodejna plná zákazníků, každý navzájem druhému překáží s vozíkem uličky úzké a ještě doprostřed dají paletu nebo regálové stoly s nějakou akcí tak se nedá projít natož projet.

Kdyby začalo hořet ono by stačilo, kdyby se třeba rozlil nějaký saponát na WC a smíchalo by se to ještě s něčím co se taky náhodou rozbilo, když zákazním drcnul do regálu, začal by se šířit štiplavý zápach a „kouř“ nastane panika a 2 prodavačky co jsou na kasách nemůžou uklidnit a vyvést ven všechny zákazníky a teď do toho panika a dost pochybuji, že mají prodavačky nějaké školení jak uklidnit zákazníky v panice.

Třeba u mě by byl navíc problém s mými diagnozami F43.21 a F20 a na tuto situaci asi prodavačky nejsou připraveny jak „uklidnit“ a dostat do bezpečí „blázna“.

Školení určitě probíhá jen tak, že dostanou podepsat papír. protože při té fluktuaci by školení stálo víc než plat prodavačky, zvlášť když je jen na dohodu o provedení práce a jen na záskok

Nejlepší odpověď
anonym

Je to věc mezi SPD (státní požární dozor) a statutárním orgánem právnické osoby nebo s podnikající fyzickou osobou nebo jejím odpovědným zástupcem. K těmto zprávám se běžný občan nedostane.
Únikové cesty se vypočítávají na kapacitu osob a nejvzdálenější bod v objektu, které musí splňovat únik osob v určitém čase. Únikové cesty jsou značeny a graficky i zobrazeny, někde visí na zdi. př: http://www.za­lepsifirmy.cz/new­s/unikove-znaceni-dulezitejsi-nez-se-muze-na-prvni-pohled-zdat/, http://www.se­ton.cz/setoncz/ca­talog/0/20/Nou­zov%C3%A9-a-protipo%C5%BE%C3%­A1rn%C3%AD-zna%C4%8Den%C­3%AD/Zna%C4%8Den%C3%AD-%C3%BAnikov%C3%BDch-cest/P%C3%A1sky-fotoluminiscen%C4%8Dn%C­3%AD,-samolep%C3%AD­c%C3%AD/100009-1%20200091-2%20300420-3.html, úplně dole plán únik. cesty v graf. podobě http://www.ani­mus.cz/permalig­ht/norma-srn/din67510.htm
až půjdeš do marketu, jdi ke straně (bočním zdi) a uvidíš dveře, podívej se na ně a nad dveřmi bude značení.
upřímně, to školení při fluktuaci je minimální nebo žádné. To je ale problém zaměstnavatele.

Další odpovědi
baghira

Pokud někde jsou únikové východy, tak jsou zpravidla i označené podle normy. Číst kvůli tomu inspekční zprávy není zapotřebí.