zjentek

Jsou velice mocné emoce přenosné z člověka na člověka?

Například emoce lásky, anebo touhy, či chtivosti/cham­tivosti (pokud není totéž). Mně nyní napadl zvláštní příklad, tedy pokud na světě existují lidé, kteří by řekněme chtěli být Elonem Muskem, tak jestli právě tohle není paradoxně jeho vlastní, ovšem přenesená emoce být někým obrovským. Vůbec tomu nerozumím. Jen mě to právě nyní napadlo. Ale to se již opakuji 🤷‍♂️

@aevul: Aevul já píši že všichni kdo chtějí být E. Muskem do sebe natáhli jeho vlastní emoci. Emoci toho Muska, chápeš? Emoci být někým obrovským, nadlidským. Jenže všem těm „kopiím emoce“ nefunguje její konečné naplnění. Naopak u originálu to funguje a může být způsobeno (a nejspíše i bude) tím jeho autismem. Takže emoce se sice přenese, ale u netrpících autismem není jaksi správně realizována, takže u zdravých zůstává jen u zbožného přání, na rozdíl od originálu. Sakra, co myslíš? (;

Odpovědi
aevul

Ano, příkladem je davová panika, která vzniká přenášením strachu z člověka na člověka. Ale nelze to tvrdit obecně, protože třeba zrovna uváděná láska se tak snadno nešíří. Nebo to není tak silná emoce.