Adam2

Jsou v Česku lidi, kteří by byli raději, kdyby revoluce nebyla?

Patří mezi ně voliči KSČM?
Myslíte si, že kdyby získala nad 50%, tak by zase oplotila ČR?

Nejlepší odpověď
xxx3

nepochybně jsou, ale netroufám si odhadovat kolik. Rozhodně jich nebude tolik, aby to KSČM dalo ve volbách přes 50 %, to neměli ani těsně po válce. Jak ukazuje vývoj poslední doby, tak nové oplocení naší země nemusí být snem pouze pro voliče KSČM.

Další odpovědi
Cenobita

V Československu v r. 1989 ale žádná revoluce neproběhla, zde proběhla kolaborace nových mocenských struktur se starými a trvá stále.

dubraro

Určitě. Nikdy nejsou spokojeni všichni, každá změna někoho nepříznivě postihne.
Oplotit hranice budeme muset bez ohledu na komunisty. Tentokrát ale ne proto, aby lidi neutíkali ven, ale aby se nedostali nekontrolovaně dovnitř.

Mc Merkurion

…strany levicové, chceme-li říkat komunistické, jsou v každé demokratické společnosti, i na onom vyspělém západě, a nemálo kdy byly i součástmi vlády, své voliče mají a mít budou >>> ale už doufejme, nikdy ne 99,99% (mimochodem,proč by to chtěli zpátky, když Vítězným Únorem znárodnili soukromej majetek, kterej si po Sametu rozdělili, dyť by byli sami proti sobě) …

dudu

To, že socialismus byl špatný si pamatujeme, ale že kapitalismus má takovou řadu nedostatků také málokdo očekával. Důležitou roli zde představuje nostalgie.

Kryšpín

Gorbačov v roce 1985 nasadil perestrojku, a tím započal konec budování komunismu v NDR, MLR, PLR, Rumunsku, Bulharsku a až poté začali čecháčkové zvonit klíči. Nemějte obavu možná se dočkáme oplocení české kotliny i v kapitalismu.
Na př. mrtvý student v roce 1989 Šmíd byla dobrá kombinace širších tajných kruhů, komunisté byli po hedvábném sametu všude v čele Čalfy a spol. Pak byla slavná kuponovka v podstatě rozkradení státního majetku a prání špinavých peněz které nesmrdí. Poté zjevení odborníka Viktora Koženého. Jinak již v roce 1988 ministerstvo vnitra a zahraničí uvažovalo jak spolupracovat z budoucí opozicí. Nýní máme pro změnu dostatek politiků, třeba zlatá Praha má skoro 50 radnic a každá má obrovský aparát, na př. New York, neb Londýn májí jednu radnici a jeden zastupitel zastupuje okolo 150 tisíc občanů. Navíc jako lahůdka je 75% zákonů převzato z EU, tudíž Česko rozhoduje v 25% zákonů a proto potřebuje haldy úředníků, kteří opravdu vedou Česko k blahobytu. Jaká je reálná síla komunistů po roce 1989, Velká, vrcholní komunisté jsou vážení lobbisté. Pokud jde o moc, tak už na ni dávno partucipují. Vůdce Vojta Filip přiznává, – reálný vliv je jiný, než je mediální obraz KSČM. Tu menší, tu větší.

Hlada

Žádná revoluce nebyla. Bylo to nezbytně nutné následování změn, které proběhly v celé východní Evropě, na kterou jsme byli napojeni. Nepochybně existuje značné množství lidí, kterým tyto změny zhoršily způsob života a byli by tedy raději, kdyby žádná „revoluce“ nebyla a zdaleka ti nejsou jen voliči KSČM. Oplocení bylo důsledkem poválečného hospodářského rozdělení světa. V současné době nic takového není možné, protože nejsme soběstační ani nemáme spojence. Žádná politická strana proto nic takového nemúže mít v programu. Maximálně tak pro vlastní obranu.

anonym

Popřemýšlej trochu.Kdyby tady bylo tak špatně, jak se říká, jak by Klaus a jemu podobní mohli vystudovat vysoké školy?Buď museli být v KSČ a nebo s režimem museli souhlasit.
A jestli v KSČ nebyli a studovali vysoké školy, tak tady zase tak špatně nebylo.
A tihleti vystudovaní lidé za komunistů (mimochodem ZADARMO!!!) pak dělali revoluci a naříkali jak bylo špatně.
Přemýšlej dále.Každý ředitel fabriky musel být v KSČ a po revoluci jedině oni věděli jak to chodí a jedině oni (a jejich náměstci či spolupracovníci) dokázali koupit fabriky a vytunelovat.
Takže tady NIKDY žádná revoluce nebyla, protože při revoluci teče krev.
A Havel hlásal:„Nejsme jako oni.“ Čili musel být s nimi spřažen, aby nebyli komunisti lynčováni.
A ještě další aspekt.
Po revoluci NEBYL žádný komunista souzen a odsouzen (akorát Štěpán, ale ať mně nikdo neříká, že on jediný kdo vedl celou KSČ).Pročpak asi nebyli vedoucí členové KSČ souzeni?No proto, že to bylo všechno domluvené.
Pročpak až po dvaceti letech po revoluci byli souzeni Brožová-Polednová, Grebeníček a pod.?Proč byli souzeni 80ti letí lidé a ne ti, co 20 let vedli tuto zemi a jak všichni říkají, že ji vedli špatně?
Takže se hlavně ptej, komu revoluce v této zemi prospěla a kdo je otrokem ve své vlastní zemi.
A pokud haníš KSČ, tak věz, že v naší zemi nebyla tuberkoloza, černý kašel, černé neštovice apod.což bylo důsledkem zavřených hranic.Dneska tady máme jak se říká, svrab a neštovice, čili všechny nemoce, které jsme tady za komunistů neměli.

anonym

Myslím si,že jsou,jsou to příznivci levicových stran.
Osobně jsem za revoluci rád,budme rádi,že revoluce byla,jinak by to tu dnes vypadalo jako v rusku nebo číně.