Jsou uvařená kolínka s míchanými vajíčky a osmaženou cibulkou dietní, nebo spíše pro nárust váhy?

PS. pro nabrání váhy?
http://www.me­sicnikzdravi.cz/re­cepty/nepribi­ra.htm

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pro nárust váhy (poprosím o uvedení důvodu proč si to myslíte)

Pokud se podíváš do kalorických tabulek – vajíčka, těstoviny, smažená cibulka…, tak HNED pochopíš, proč si to myslím. ;) :D :D

Další odpovědi
ivzez

Jiné (vysvětlím v diskuzi a uvedu jinou svou možnost a příklad)

Chcete-li dietní kolínka, dejte si k nim místo míchaných vajec a smažené
cibulky syrovou zeleninu. Můžete na ně nastrouhat i kousek sýra.

(Vejce ani cibulku neusmažíte bez tuku,
nebo to bez tuku nebude moc dobré.)

mosoj

Jiné (vysvětlím v diskuzi a uvedu jinou svou možnost a příklad)

Pokud nemyslíš zdravotní dietu, ale redukční, tak dietní je vše. Záleží kolik toho sníš, vůči své kalorické spotřebě.

Muffz

Pro nárust váhy (poprosím o uvedení důvodu proč si to myslíte)

Těstoviny mají vysoký podíl sacharidů. Na druhou stranu v dobrém dávkování je pokrm dietní, záleží na typu diety.

annas

Jiné (vysvětlím v diskuzi a uvedu jinou svou možnost a příklad)

Těstoviny jsou dietní, vajíčka – záleží na počtu a na přípravě. Smažená cibulka na tuku určitě není dietní.

Nevím, kolik kJ považujete pro udržení váhy, snížení váhy či její nárůst., takže to záleží na vás.

Míchané vejce má 347 kJ. Stačí použít teflonovou pánev, tuk není třeba, případně jen minimálně. Uvařené těstoviny pak smíchat s vajíčky a přidat zeleninu.

Myslím si, že nárůst váhy neovlivní vařené těstoviny s míchanými vajíčky bez tuku a se zeleninou,, třeba paprikou, rajčaty, salátem atd.

https://www.ka­loricketabulky­.cz/michana-vajicka

Emefej

Dietní (poprosím o uvedení důvodu proč si to myslíte)

Co to pro tebe znamená dietní? Prostuduj si nějaké diety, třeba tu, která se ordinuje při onemocnění TBC.

zvonisek

Pro nárust váhy (poprosím o uvedení důvodu proč si to myslíte)

dubraro

Jiné (vysvětlím v diskuzi a uvedu jinou svou možnost a příklad)

Těstoviny jsou zdrojem rychlé energie. Pokud po takovém jídle budete fyzicky aktivní, cukry se spotřebují a jídlo zafunguje jako dietní. Pokud cukry nespálíte, uloží se do tuku.

anonym

Řekl bych že záleží hlavně na kaloriích.