thomas2211

jsou upíři opravdový

stopování
Doplňuji:
Moc rád bych se dozvěděl jestli existujou upíři a jak je vystopovat a jak je zabít

Nejlepší odpověď
annas

Kdo byli upíři? Jde opravdu jen o legendy? Nebo se najde nějaké vysvětlení pro jejich existenci?

Tuto otázku jsem vložila – viz odkaz
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-byli-upiri-jde-opravdu-jen-o-legendy-nebo-se-najde-nejake-vysvetleni-pro-jejich-existenci

Jedno z možných vysvětlení původu legendy

Možná, že pověsti o upírech mají i reálnější základ. Existuje totiž vzácná nemoc krve, při níž uniká z organismu železo, jmenuje se porfyrie. Nemocní mají nápadně bílou a jemnou pokožku. Časem u nich dochází ke znetvoření obličeje: tuhnou jim rty a dásně, zuby působí výrazněji. Pobyt na slunečním světle příznaky nemoci urychluje, u pacientů vznikají červené skvrny na kůži, rostou jim chlupy na rukou a obličeji, červenají zuby. Postižení proto žijí pouze v noci a raději se vyhýbají lidem. Jsou alergičtí na česnek, ten totiž rozpouští železité krevní barvivo a brání organismu v jeho vytváření.

Další odpovědi
quentos

existují tzv. energetičtí upíři – lidé se schopností vysávat z druhého sílu. Zabít je je však bohužel trestné a s rozpoznáním to není vůbec lehké :{(>

www

Ano, ovšem pouze coby netopýři a najdeš je zejména v pralesích.
Studium
Více ve zdroji
Doplňuji:
Navíc stačilo podle zdejší Nápovědy prohledat starší odpovědi na podobné otázky o upírech!
Dodržuj proto příště pravidla Odpovědí a nemusíš se ani ptát. Pokud se přesto ptát na stejnou otázku chceš, můžeš zkusit nějaký chat jinde.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Upír

.anezka.

Já miluju upíry nevým jestli existujou, ale věřím na ně nejradši se dívám na Upíří deníky.

marci1

Jen ti, které uvádí „www“ a „quentos“ a potom ti, kteří zadávají stejné otázky !:-)

anonym

Nejspíš nikdo neví jestli upíři existují, ale možné to je alespoň já na ně věřím, a věřímn, že nemusí být zabiti. V knihách a filmech se objevují špatní i dobří upíři a vždy se dají jinak vystopovat a jinak zabít. Klasický je kolík do srdce. Jsem fanouškem upířích deníků.

ivzez

Jsou stejně opravdoví jako čerti, peklo,
Baba Jaga, Batman, Superman
a mnoho dalších.

bububabu

Žijí, ale jako nebezpečná psychická nemoc. Nebo novodobí satanisté.. Více video Upíři mezi námi (dokument)

Zdroj: http://youtu.be/I8o­YKm6_ggw