bolak

Jsou u soudu přípustné jako důkaz i hlasové nahrávky?

Doplňuji:
rigormortis: No, jde mi o to jestli je to věrohodný, když si kdokoliv může najmout nějakýho imitátora, kterej vám nahraje jakejkoliv rozhovor v objednaným hlasu? :)

Konkrétně kdyby šlo o nějakou veřejně známou osobnost samozřejmě.

Nejlepší odpověď
rigormortis

Pokud jsou legálně pořízeny tak není důvod proč ne.

Další odpovědi
zzzzz

O přípustnosti důkazů rozhoduje soud. Pokud se jedná o zvukovou nahrávku, tak ta je posuzována, především zda do ni nebylo zasaženo a zda byla pořízená legálně, to znamená, že byl na nahrávání upozorněn a souhlasil s ním, nebo že to nahrála policie se souhlasem soudu. Imitátor nemá stejný hlas, ale jen ho napodobuje. Podrobným rozborem by se na to mělo přijít.

led

Legálne spravený znamená že hlasy sú originálne a text neupravovaný a zúčastnené osoby boli informované pri spustení nahrávania, čo pri zápisnici potvrdili. Výnimku tvoria policajné záznamy tajnými agentami polície.
Imitátor, či dodatočne upravované záznamy nemôžu slúžiť ako dôkaz.