Avatar uživatele
PetaKo

Jsou u nás k dostání plenky, které jsou vyráběné čistě bez chemie?

Zajímavá 0 před 2282 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Ano, jedná se o plenky látkové. 🙂
https://www.u­lekare.cz/cla­nek/moderni-pleny-jsou-bez-chemie-18252

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Co si představuješ pod „vyráběné čistě bez chemie“? To je dost neurčitý pojem. Pokud Tě zajímá jejich zdravotní nezávadnost, pak se látkové bavlněné. Ale že by se během výroby nepoužilo nic co by se dalo označit za „chemii“ to pochybuju.
Jinak ty látkové, kromě klasických, se nechají sehnat i v podobě různých plenkových kalhotek či šitých vrstvených plen (jsou ušité už podobně jako klasické „papírové“ jen se opakovaně perou). Další možností jsou vlněné plenkové kalhotky do kterých se dává klasická složená plenka (ale mně osobně nenadchly)
U mně zvítězili čtvercové plenky, pro drobka klasicky zavázané, pro větší dítě jen vložené do plenkových kalhotek na cvočky nebo suchý zip (ale suchý zip se zanáší bordelem při častém praní)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Žádná plenka se nevyrábí bez použití chemie, ale ty bavlněné jsou pro dítě příznivější kvůli jejich lepší prodyšnosti. Taky neobsahují žádné alergeny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cermak

Jasně :) koukni na www.muumibaby.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
GabulkaA

Ty jo, nevím… Ale já jsem po tom asi moc nepátrala. Když nám plenky sedly, tak jsme byly spokojeni a nic jsme neměnili.

před 1084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GabulkaA

Jakou značku kupuješ? A podle čeho sis ji vybrala?

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Schizofrenie!! ☹

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek