PetaKo

Jsou u nás k dostání plenky, které jsou vyráběné čistě bez chemie?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, jedná se o plenky látkové. 🙂
https://www.u­lekare.cz/cla­nek/moderni-pleny-jsou-bez-chemie-18252

Další odpovědi
Dochy

Co si představuješ pod „vyráběné čistě bez chemie“? To je dost neurčitý pojem. Pokud Tě zajímá jejich zdravotní nezávadnost, pak se látkové bavlněné. Ale že by se během výroby nepoužilo nic co by se dalo označit za „chemii“ to pochybuju.
Jinak ty látkové, kromě klasických, se nechají sehnat i v podobě různých plenkových kalhotek či šitých vrstvených plen (jsou ušité už podobně jako klasické „papírové“ jen se opakovaně perou). Další možností jsou vlněné plenkové kalhotky do kterých se dává klasická složená plenka (ale mně osobně nenadchly)
U mně zvítězili čtvercové plenky, pro drobka klasicky zavázané, pro větší dítě jen vložené do plenkových kalhotek na cvočky nebo suchý zip (ale suchý zip se zanáší bordelem při častém praní)

Kepler

Žádná plenka se nevyrábí bez použití chemie, ale ty bavlněné jsou pro dítě příznivější kvůli jejich lepší prodyšnosti. Taky neobsahují žádné alergeny.

Cermak

Jasně :) koukni na www.muumibaby.cz

GabulkaA

Ty jo, nevím… Ale já jsem po tom asi moc nepátrala. Když nám plenky sedly, tak jsme byly spokojeni a nic jsme neměnili.

GabulkaA

Jakou značku kupuješ? A podle čeho sis ji vybrala?

Dochy

Schizofrenie!! ☹