☺♥Jana ♥☺

Jsou tyto výrobky dietní a jakžtakž zdravé?

Jsou tyto výrobky dietní a jakžtakž zdravé tak, že pokud si je člověk jednou do dne dá k snědku, nepřihorší mu to ani na postavě, ani na váze? Myslím tyto výrobky: bílé pečivo, nastříkané ovoce, bramborové knedlíky, kukuřičné výrobky, špaldové cereálie, luštěniny, máslo, šunka, BonaVita výrobky, vepřové maso, chléb a volské oko. Děkuju za odpověď. ;)

Nejlepší odpověď
da ny

Celkem bych souhlasila s nyjono.
Pokud se ptáte na zdraví, vypustila bych kukuřičné výrobky (omezila na několikrát měsíčně, pokud to jinak nejde), rozhodně ne denně.
Otázkou je konzumace pšenice (je zavrhována).
.Vejce denně navadí (ani 2 –3), pokud k tomu zobete rajčata a nemáte jiné bílkovinové zdroje v daném dnu.
Pokud redukujete, měla byste mít 1,5g (minimákně 1g) bílkovin na 1 kg své hmotnosti.
Velmi laicky řečeno:
50 kg vážící člověk by měl mít 75g bílkovin čemu odpovídá asi 800g masa denně. Ale to zvládá málokdo :).
Dalšími zdroji bílkovin jsou tvaroh, luštěniny, vejce (8g) atp.
Brambiorové knedlíky bych tedy nedoporučovala jíst denně (brambor také dobrý) . Jsou vhodnější a zdravé sacharidové přílohy.
Nenastříkané ovoce v obchodech nepotkáte, jen zřídka, správně omýt..
Bonavita výrobky moc neznám. Kaše mají moc sladké (téměř všichni výrobci) a mně nechutnají). Do práce nebo na cesty se instantní kaše hodí.
Jsou vhodnější kupované kaše, chia semínka, ovoce, oříšky si můžete přidat sama do doma vyřených kaší a jiných instantních (neslazené v 1/2kg baleních)..
Pokud jde o kupované cereálie (moc nekonzumuji), používá tato firma alespoň nejzdravější z olejů (řepkový) u svých sušenek. Dá se říci, že patří k těm zdravějším. :D

Další odpovědi
nyjono

Bílé pečivo určitě není dietní ani zdravé.
Kukuřičné výrobky, to je velmi široký pojem.
Špaldové cereálie a luštěniny nejspíš ano.
Máslo i šunka – záleží na kvalitě.
Vepřové maso – libové.
Chléb – jaký? Určitě je zdravější celozrný, prostřídání občas tělo unese.
Volské oko? Když nebude 2× denně, tak taky neva.
Vždycky ale pletí především menší porce 5–6× denně.
Také jde o tvé dispozice, které neznáme.
Nic nelze brát obecně bez bližšíc informací.

Edison

Jediné, co skutečně škodí zdraví je množství. Zdravý člověk může jíst prakticky všechno, ale všeho s mírou, jak se říká… A taky s pestrostí…