Kelt

Jsou tyto dva kroky totožné, vedou ke stejnému výsledku, nebo se liší?

Jedná se o převedení souborů z jednoho adresáře do druhého adresáře, respektive disku a to pomocí Total Commander.
Za 1. Označení souborů a převedení pomocí F6
Za 2. Označení souborů, kopírování pomocí F5 a pak smazání F8, nebo Delete.
Nezáleží, který způsob je rychlejší, ale já se domnívám, že smazání souborů, se tyto soubory vysypou do koše a tím se zvětší množství dat (Mb), než když to udělám prvním způsobem. Tady se to podle mne přenese a nikde se nic nemění.
Jak je to doopravdy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, je to tak, jak píšeš. Taky široce commander používám, ale přetahuju soubory. myší. Pomocí F6 jenom změníš umístění a nic nepřibude. Pokud jenom kopíruješ, vytvoříš duplikát a původní soubor můžeš (ale nemusíš) smazat. Samozřejmě se to hromadí v koši a zabírá místo na disku. Občas koš vysypu, a je to.

Další odpovědi
aliendrone

Pomocí F6 v TC fyzicky se soubory nic neděláš, data zůstavají na stejném místě na disku, pouze se přepíše jejch adresa v alokační tabulce (cesta k nim). Při kopírování F5 vytváříš kopii dat a když originál smažeš (a TC umožňuje možnost přímého mazání, tedy nepřesunutí do koše), tak to NENÍ to samé. Ovšem to platí pouze v rámci jednoho SVAZKU, při přesunu F6 mezi nimi už JDE o kopírování/ma­zání – rozdíl je v tom, že si ušetříš práci s mazáním.

BTW, ono ani přímé smazání data neodstraní, zůstanou na disku, pouze v alokační tabulce (FAT, MFT apod.) je prostor označen jako volný a existují utility, které takto smazaný a z koše vysypaný soubor umí obnovit. Kdysi umožňovala úplné smazání metoda „wipe“ [obvykle 25násobné přepsání náhodnými daty a následné smazání], bohužel dnes s ohledem na všelijaké indexace, náhledy, backy atd. NEVÍŠ kde všude může být nějaký nějaký datový zbytek. :(

Edison

Rychlejší je F6. Protože to jen přepíše tabulku. Druhý způsob vytvoří fyzickou kopii souboru.

Pokud ovšem půjde o různá fyzická média, je to úplně jendno. Přesto jedna klávesa a několik kláves je pořád rozdíl.

dubraro

Nejsou totožné.
Totožné by byly, ve výsledku, kdyby jsi jako druhou možnost použil sekvenci F5, Ctrl+Del. I tak ti ale, dokud neprovedeš druhou operaci, budou soubory zabírat místo dvakrát.

aliendrone

Kepler>>> Ono to neví, že jde mazat rovnou (bez koše)? Ono to ZASE myslet na nějaká děffka und knajpa, nicht wahr? ;) :D :D
Edison>> I v rámci jedné fyzické jednotky může být přesun kopírováním/mazáním > logické disky. ;) :)

Edison

No.. já si to zkoušel… a musím říct, že takhle mi to teda nedělá… Dělá mi to to jak říkám: Pokud to mám na jednom fyzickém disku, i mezi svazxky to jede setsakra rychle, jakodyž tse jen přepíšou tabulky… Tak nevím… Technické datové detaily ovšem neznám…

aliendrone

No TOTO!?!? Edison mi NEVĚŘÍ!! Mně(!!!!!), samotnému nejkrásnějšímu!!! Musím se zamyslet, jestli budu požadovat satisFACKY! ;)

Věř mi – i v rámci jednoho fyzického disku mezi různými svazky se při přesunu musí z jednoho oddílu na druhý data nakopírovat a udělat příslušné změny v alokacích (na novém místě upravit, na původním označit prostor za volný). Věř mi, VĚŘ MI, VĚÉÉÉÉŘ MIÍÍÍÍÍÍ… ;) :D :D ;)

Faktem je, že při přesunech na jednom fyzickém disku to jde obykle rychleji (záleží na konfiguraci – např.v TC Možnosti>Funkce>Ko­pírování a odstranění)

Edison

Normálně si to myslím taky… Leč reálné pozorovní vnějších projevů operace tomu nějak nenasvědčuje. Jak to probíhá na úrovni bajtů fak netuším…

Edison

I mazat se dá bez koše… 😉

Edison

[shift] + [del]