Rokio

Jsou tyto dluhopisy výhodná investice, nebo se jedná o podvod?

http://dluhopi­sy.cz/dluhopi­sy-stepanekauto-i---53-pa

Zde je stručný výpisek:

úrok: 5,3 za rok
výplata kupónu: 4 x ročně
min. investice: 25.000 korun
majetek investora: 30.000.000 korun
doba: 3 roky

MŮJ NÁZOR:

Myslím si, že tato investice je poměrně bezpečná, je nadprůměrně výnosná na dluhopisy a likvidita je střední. Tato investice mi přijde tedy dost výhodná.

Jaký máte názor vy na tuto investici?

Odpovědi
Drap

Neodvážím se někomu doporučovat něčí dluhopisy. Obecně platí, čím větší výnos, tím rizikovější investice.

Kepler

Obecně platí, že čím větší je slibovaný výnos vyšší, tím větší je riziko. Tento konkrétní dluhopis má příliš malou majetkovou základnu, než abych se na něj spoléhal. Nejspolehlivější jsou třeba státní dluhopisy, ale jejich výnos je malý.

McArthur

Pro mne by tato investice nebyla. Obor obchodu s ojetými vozidly je hodně rizikový sám o sobě, legislativa se kvapně mění a pro bazary nastanou o něco těžší časy. I když to teď vypadá růžově, tak za 3 roky se situace může změnit.

Nevýhodou tohoto dluhopisu je, že je listinný s omezenou možností následného prodeje. Elektronicky vystavený dluhopis zaknihovaný a obchodovatelný na burze by byl pro investora podstatně lepší volbou i z důvodu, že emitent by byl nucen odtajnit pro burzu všechny informace o svém skutečném majetku, a to včetně výhledu do budoucna.

KarolínaNovo

Ahoj, my máme s manželem taky nějaké dluhopisy. Podle mě to jsou dobré investice. Pokud se člověk nebojí a rozhodne se investovat určitý finanční obnos, musí o tom být 100% přesvědčený. My jsme si našli nejlepší investice na https://www.e­uropaproperty­.org/ a už to máme pěkně rozjetý.