jungle-be

Jsou tyto anglické věty (členy) správně napssané ?

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jestli má tyto členy (the, an, a) ve větách správně :

The Rocky Mountains are in a America.
I got a letter from (tady nevím, jaký člen dát, či ho vůbec napsat) old friend this morning.

A ještě bych se chtěl zeptat, jestli se píšou členy před světovými stranami ( jako south, north..) Např ve větě : ..... south coast of Spain is on the Mediterranean, and … north coast is on the Atlantic.

Děkuji za rychlé odpovědi
Doplňuji:
Děkuji za odpověď, moc jste mi pomohl.
Za ty chyby se omlouvám, ale bohužel jsoiu vytištěny v pracovním listě, asi chybný tisk.

Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

The Rocky Mountains ano, ale před Ameriku nepatří NIC (a už vůbec ne „a“)
před toho kamaráda člen patří, a sice „an“ (onoho kamaráda přece blíže nespecifikujete, nevíme, o koho jde).

Před světovými stranami se v drtivé většině členy píší (pokud světová strana přímo nerozvíjí vlastní jméno). Takže ano, THE south coast.

The Mediterranean + the Atlantic je sice z hlediska členů taky dobře, ale rozhodně tam nepatří předložka „on“.