agentpv

Jsou tyto 2 věty v AJ napsané správně, popř. poradíte jak je napsat správně?

We ride over the bridge above the city. = Jedeme přes most nad městem.
We ride over the old road to the city. = Jedeme po staré silnici do města.

Začal jsem se zase trošku učit AJ a totálně jsem se zasekal na slovíčku OVER a všech jeho významech a možnostech, díky za pomoc.

Nejlepší odpověď
quentos

Jestliže jedete právě teď (což předpokládám – pokud opakovaně, napsal byste „jezdíme“), je na místě napsat we are riding, ovšem jen za předpokladu, že jedete na něčem obkročmo (na koni, kole, koze apod.). Jinak tedy „we are driving“. Když něco přejíždím/přecházím (jako právě ten most), je lépe použít předložku across.
Nevíme-li, co je to za starou silnici a za most, a zmiňujeme se o ní poprvé, patří před ně neurčitý člen.
Jet po něčem – tam zase patří předložka along, místo ní lze (přirozeněji) použít up/down (v závislosti na tom, zda jedete do kopce, či s kopce – neplatí tedy u mostu). Tedy:

We are driving across a/the bridge above the city (je-li jeden nebo hlavní, ještě lépe „across the city bridge“).
We are driving down/up an old road to the city.