Mravenec

Jsou TV soutěže podvodné?

Například soutěž „Najdi 3 rozdíly a máš 25,000 Kč“. Cena hovoru 70Kč/min.
Podle mě to buď tak šíleně zdržují, aby se jim to vyplatilo, nebo řeknou, že jsi odpověděl/a špatně.
Ví někdo, jak to funguje přesněji?

Nejlepší odpověď
annas

Už se to tady jednou řešilo. Kdysi jsem při přenípání TEV narazila na jednu soutěž, zvědavost zvítězila, čekala jsem, zda jsem slovo uhodla.

Těsně před závěrem soutěže někdo zavolal a podle mě odpověděl správně. Jenže „vnadná děva“ odpověď neuznala, ale ani neragovala, jak zní ta správná.

Stěžovat si? Jedině snad na lampárně …

Projděte si článek " Víme, jak fungují telefonické soutěže v televizi! Je to podvod?" a dovíte se, jak to chodí.
http://www.bul­war.cz/vime-jak-funguji-telefonicke-souteze-v-televizi-je-to-podvod/

Jde sice o starší informaci, ale domnívám se, že platí stále.

"Provozovatel této soutěže totiž není žádným Robinem Hoodem, který by rozdával spousty peněz za lehké otázky. Princip spočívá v tom, že si účtují 90 kč za minuty (někdy i více) a chtějí vás “udržet” na telefonu co nejdéle.

Vlastně jediným výhercem je provozovatel, který “vyhrál” jen od moderátora krásných 6300 kč + 3240 kč, dohromady 9540 kč. Příjde vám to fér? Není divu, že stanice óčko po tomto skandálu soutěž zrušila."

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě. Pokud chce někdo 70 kč za minutu, tak to určitě nesvědčí o charitě.

led

Nemožno povedať, že sú podvodné, keď sú oficiálne povolené, ale sú zamerané na zisk organizátora a prevádzkovateľa na úkor naivných divákov.

Šidlo

uch......všetky tieto sú na hrane zákona…na sk dostávajú za to televízie pokuty cca 10 tisíc eur .....áno, desať tisíc…a súťaže idú dalej

súťaže typu Cena je správna, Koleso šťastia a pod. by mali byť úplne legálne ale uvedomte si prosím, kde žijete