mosoj

Jsou trenýrky nad hradem symbolem české demokracie ?

Jak moc to vypovídá o české nátuře ?

Za projev demokracie pokládá český ministr obrany Martin Stropnický výstřelek aktivistů, kteří vztyčili nad Pražským Hradem obrovské červené podvlékačky. Opravdu pokládají všichni v České republice tuto akci za příznak svobodné společnosti?

Nejlepší odpověď
ten který je

Obávám se že v této době,kdy se rozhoduje o osudu naší země budou takoví lidé přitvrzovat.To už ani není recese ale projev nenávisti.

Další odpovědi
xxx3

spíš příznak neschopné hradní stráže

gecco

Symbolem demokracie rozhodně nejsou – co na tom vidíš demokratického???
😉
Jde o projev občanské nespokojenosti s osobou prezidenta – aspoň já to tak vnímám. A – upřímně řečeno, sice nesouhlasím s takovým postupem, na druhou stranu si Zeman svým chováním v úřadu prezidenta o dehonestující projevy veřejnosti přímo koleduje…

anonym

Za 1. Když se jim nelíbí prezident, tak proč nešli k volbám, mohli mīt jinēho.
2. Asi prezident zloděj se jim líbí víc
3. Pokud berou USA jako vzor, tak položme si otázku, jestli by toto bylo možnē
v USA, kde je prý větší demokracie.

A k těm trenýrkám, v US zastřelili ženu, která autem zabloudila a jela okolo Bílého domu.Měla sebou malé dítě.
Co se stane naší slavné kapele?

Zde. http://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/zadna-teroristka-u-bileho-domu-zastrelili-mladou-matku/r~574b4a8­82d1e11e3ae99002590604­f2e/

ratava

Demokratické to je jen z toho pohledu, že moje práva a svoboda končí tam, kde začínají práva a svoboda někoho jiného…

Ale chce-li někdo, může si nyní zcela demokraticky zanadávat cosi o hanobení státních symbolů, hlavy státu, samotného národa (pominu-li zabezpečení Hradu a p.)… a při tom nadávání si přiznat, že asi- bohužel- potřebujeme čas od času takovéto akce, abychom si oněch symbolů znovu začali vážit, i kdyby jen psaním příspěvků v diskuzích… to o naší povaze vypovídá víc jak dost…

Trošku mi přijde, že kdyby standarta nebyla na svém místě třeba měsíc, málokdo by si vůbec všimnul, natož aby se ptal, kde že je. A vlastně mi i unikla informace, kdo na onu skutečnost jako první upozornil- turisté, zaměstananci Hradu, nebo se skupina Ztohoven „musela“ ozvat sama, neboť by jinak celý čin vyšel bez povšimnutí…?

Demokratické je to, co onen čin vyvolal- diskuzi. Zbytek je demokratický jen na tolik, na kolik se vejde do příslušných paragrafů…

…se samotnou akcí nesouhlasím, ale pokázala na tolik faktů, že ji nemůžu ani zcela odsoudit…

Lamalam

O nátuře vypovídá hlavně to, že tam ty trenky vlály buhví jak dlouho a vůbec nikdo si toho nevšimnul. Včetně hradní stráže, vyzbrojené 18-ti odstřelovačskými puškami celkem za 6,5 milionu Kč. To byla užitečná a nezbytná investice.

orwell

Já to vnímám spíš jako symbol ubohosti skupiny Stohoven. Docela by mě zajímalo, kolik členů doopravdy vlastně má.

zjentek

trencle néé ..když srovnám třeba s USA, tak podle mýho jsou symbolem české demokracie kozy ..stejný kozy, s kerejma se po revoluci roztrh korzet a zhruba do konce devadesátejch let se ve velkým válely všude po ČT, především pak po ČT2 a jsou tam v menší míře dodnes a co jsou proti tomu jedny trenky od rajský omáčky?

led

Je to prejav politického hulvátstva! Veď svojim činom, aj keď zamýšľali (asi) zosmiešniť prezidenta Miloša Zemana, zošmiešnili vlastne symbol svojho štátu. Zasmiešnili sami seba.
„Jak moc to vypovídá o české nátuře ?“
V zrkadle médií pred „pohľadom spoza okna“ zhodili týmto Českú republiku. Myslím ale, že to nemá nič spoločné s „českou náturou“.
„Opravdu pokládají všichni v České republice tuto akci za příznak svobodné společnosti?“ Nie. Keď sledujete odozvy k tomuto činu, vidíte aj rozpor v názoroch na túto akciu.

Monička123

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Žádám gecca aby mně neponižoval na úroveň ministra obrany.

gecco

😁
Ale já ti přeci tu formulaci otázky nepředepsal…
😁

anonym

Kdyby šlo,klidně bych tam vyvěsil i něco jinýho,ale to sem psát nebudu.

mosoj

Jasně, ty nic ty muzikant !!