mosoj

Jsou toto hrůzy války ?

http://www.zve­davec.org/komen­tare/2014/05/5­964-obrazek-lepsi-nez-tisic-slov.htm

Já si myslím že to je pouze slabý odvar.

Odpovědi
led

Priame utrpenie, krutosť a smrť je jedna z tvárí vojny, ale následky vojny bývajú niekedy krutejšie.
Ak porziem na paralelu s Juhosláviou, tiež to začalo len pár mrtvými a ako to skončilo…

„Já si myslím že to je pouze slabý odvar.“ slabý odvar + slabý odvar + … sa rovná už veľkému silnému odvaru naplnenému cintorínmi a poľnými nemocnicami, invalidmi, sirotami, zničeným hospodárstvom, spálenou zemou…

Quimby

Tak toto zatím není otevřená válka.
No všichni ti lidé jsou vcelku, něktěří se nejspíše „jen“ udusili.
Ve válce je to asi mnohem horší, když dopadne granát, bouchne bomba, tak z člověka často zbydou fakt jen kusy.

Neguš

Je to podle mne také součástí války…i když ti lidé nebyli ozbrojeni,ale přesto byli takto zmasakrováni.Byl to záměrný a zbabělý útok s cílem zabíjet.Do té doby v Evropě těžko představitelné!!

mosoj

Roztrhání na kusy je ve válce milosrdnost.

Quimby

No nejspíše jo, ale bral jsem to jako z hlediska pozorovatele.