DaniSimk

Jsou to příznaky anorexie nebo něčeho podobného??

Už pár dní mě po jakémkoliv jídle bolí břicho, jako bych dostávala křeče. K jídlu mi stačí např. 1 croissant a malý oběd a mám dost. Nepřipadám si jako nějaká pošahaná anorektička, ale chápejte, že mám strach ☹

Odpovědi
AK

Kdybys byla anorektička, dělala bys to záměrně, libovala si v tom jíst málo a vidět, jaká je z tebe kost a kůže. Rozhodně bys nepsala takovou otázku, naopak bys to považovala za správné a byla na to hrdá.

Určitě se nejedná o anorexii. To je psychická porucha potravy. Tady to bude něco fyziologického, s čím by ti měl pomoci klasický doktor. Zeptej se ho.
Doplňuji:
OK, chyba, Nazdar Bazar má pravdu 🙂 Ale ať je to cokoliv, mazej k doktorovi.

Nazdar Bazar

AK Pleteš se. To o čem mluvíš se nazývá mentální anorexie. Anorexie je opravdu onemocnění. A „pošahaný anorektik“ je dle mého názoru oximoron. Mentální anorektik je možná pošahaný. Určitě si zajdi k doktorovi.

lota

Nějaký problém v tom bude. Normální to není.

da ny

Anorexie = nechutenství, odmítání potravy
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­norexie
http://www.ano­rekticka.cz/
Anorektičky so problém nepřipouštějí…
Máš bolesti a z toho vyplývá nechutenství?
Nebo vyhladovělé tělo dostává nevhodnou stravu ⇒ bolesti?
Co svačiny a večeře? Jíš pak jen menší množství nebo už nic?
Nechurná ti nebo nemůžeš jíst pro bolest a jinéobtíže?
Hladovíš záměrně?
Funguje příjem x výdej?
Máš výrazný stres, přetížení – pracovní, psychické ?
Návštěva lékaře bude velmi vhodná !!! ;)

Pepa25

Může to být jen psychického rázu, požádej někoho v okolí, ať ti pohlídá jídelníček a sama na to moc nemysli, tím se to může zhoršit.