Avatar uživatele
.... :)

Jsou to jen závratě??

Dobrý den, jsem 14letá slečna a dlouho mě trápí jeden problém. Když si rychle stoupnu, tak mám závratě, ale otec mně říká, že je to tím, že si stoupám rychle a jsem vysoká (174cm). Ale ten problém mám takový, že se mi před oči zatmí a musím se rychle něčeho chytnout, protože mnou projede menší obrna nebo jak to mám nazvat. Dovedu se někdy sklátit až na zem, když se rychle něčeho nechytnu. A proto bych chtěla vědět, co vlastně se mnou je… Jestli to jsou jen závratě.

Zajímavá 0 před 2812 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Může to mít spojitost s tlakem. Pokud máš nízký nebo kolísavý (v pubertě docela běžné) nebo naopak výrazně vyšší tlak, pak by mohl táta mít teoreticky pravdu. Rychlé zvednutí se z lehu nebo sedu může v takovém případě způsobit motání hlavy a mžitky před očima. Osobně mám kolísavý tlak se sklonem k nízkému a ve Tvém věku jsem měla podobné problémy.
Může to ale být i něco vážnějšího, např. nastupující roztroušená skleroza, takže pokud se to opakuje často, především s tou „obrnou“ – nemožností se hýbat – nebo třeba pokaždé, když se zvedneš, raději bych se s tím svěřila lékaři.

Rozhodně to ale není výškou a nejsou to závratě.

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
yuko

Nejsem doktor, ale moje setra mela stejny problem s nizkym tlakem.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pucipuci

Ano, závratě. Pravděpodobně nižší tlak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Usoman

To nemá se závratí nic společného. Když ležím a rychle vstanu, tak do pár vteřin vidím jen černo a pak se mi zrak zase vrátí.

Myslím, že je to způsobeno překrvením/ne­dokrvením mozku v momentě postavení. Něco podobného prožívají piloti stíhaček během přetížení.

Ale s výškami to nemá fakt nic společného.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví