Mára.kunta

Jsou teda osobní údaje zneužitelné a jak?

Jsou zneužitelné osobní údaje a jak? Když jich je ares a třeba takovej insolvenční rejstřík plnej? Nebo proč se teda mají chránit před zneužitím rodná čísla adresy a podpisové vzory?
Doplňuji:
Jak si může někdo zařídit účet bez dokladů?

Odpovědi
zzzlatokopka

Proto, že když dá někdo dokupy všechny tvoje os. údaje, tak si může v bance zřídit účet, ten vyluxovat do mínusu a tebe pak bude pravidelně navštěvovat exekutor.

Taky je bohužel docela jednoduché vyřídit si cizí rodný list a na něj pak ostatní doklady:-((( Stačí znát pár údajů jako jméno matky za svobodna atd. ☹

Ale povinné to není, klidně své osobní údaje zveřejni, jen s osobními údaji ostatních musíš nakládat v souladu se zákonam.

Drap

Ano, osobní údaje jsou zneužitelné celou řadou způsobů. Od půjček peněz a věcí přes podepisování různých smluv a závazků až po vykradení účtů, počítačových dat a podobně

zjentek

aby si někdo nenadělal „tvý“ falešný průkazy a nepřipravil tě o vlastní identitu ;o
Doplňuji:
cukrar: jojo, kdo nevý, ten se divý ;)

cukrar

Když víte a umíte, dokážete divy. Kdo neví, jen se divý.