Avatar uživatele
Bronzový

Jsou takoví lidé podle vás úspěšní?

jsou takový lidé podle vas úspěšní?


Když je někdo zločinec (podvodnik) co okradl statisíce lidi o miliardy ale projde mu to, je takový člověk úspěšný, když ho za to neodsoudili?

Kelt: co když je toho dosaženo v souladu se zákonem ale nepoctive?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Oficiálně to není zločinec, když mu to neuznají (/nechtí ho). Co je a co není v souladu se zákony určuje právní dokázání vinny, nevinny (ať už je ve skutečnosti vinný nebo ne - tedy když poruší zákony, ale umí se z toho vykecat nebo si sehnat někoho schoného, kdo se z toho vykecá za ně.
Nespočet vinných i nevinných lidí bylo v historii (i dnes) potrestáno - vězením, popravením jenom proto, že neměli tak dobré právní zástupce jako ti druzí (viníci) nebo sami neovládali umění mluvit/přesvědčovat. Já věřím, že se člověk dokáže vykecat úplně z čehokoli, ať provedl cokoli. Dobře mluvit je asi ta nejmocnější věc-zbraň jakou člověk disponuje.

Úspěch si každý určuje sám... banda lupičů má za cíl ukrást, co největší kořist. Podaříli se jim to, pak slaví úspěch.

@Kelt Hitler nebyl úspěšný, protože prostě neuspěl (naprosto debakloval). Stalin docela uspěl. Nejde tu o legalitu. Hitler jako diktátor se svým vlastním režimem a správou státu neudělal nic protizákonného (takže ani nelegálního) — i když jsou jeho činy hnusné a morálně proti lidskosti, nebyly ve Třetí říši nelegální, jelikož měla vlastní zřízení, ve kterém snad nic z toho, co dělal, nebylo protiprávní (proti zákonům).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je důležité si uvědomit, co považujete za úspěch.

1. Člověk,,. který něco získal, byť poctivě či nepoctivě, výsledek jeho činnosti byl kladný, tedy byl úspěšný.

2. Ale zda se mu daří dál třeba v podnikání, to je jiný druh úspěchu, klerý musí posoudit sám. Každý má jiné měřítko hodnocení. úspěšnosti.

Nikdo nezná pocity dotyčného,. zda hraje např. falešnou hru, nebo opravdu se mu všechno daří.

3. To, že se na všechny podvody nepřijde, je bohužel pravda. Proč to tak, je jiná otázka. Mělo by platit - všeho do času.

Ale je úspěšný,. podvodník. Tito lidé mají charisma, umí dobře mluvit, plsobí věrohodně, takže se jim podaří např. oklamat lidí a zísiat peníze., využívá kmomentu překvapení.

4. Úspěch má přece mnoho podob.U někoho to jsou penze,. Usnadňují žívot, ale ..... opět otázka přinesou mu vždy štěstí? Cítí se sám úspěšný?

Někdo za něj považuje, že má stálé příjmy,, dále dlouhodobé cíle a plány, které se mu daří plnilt, proto si klade stále vyšší, bohužel, také hodně pracuje atd.


Myslím si, že hlavní rozdíl mezi tím, kdo je úspěšný a kdo si myslí, že je úspěšný, je v chování.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano. Jestliže dosáhl svého cíle, tak je úspěšný.


Avatar uživatele
Stříbrný

Je třeba si ujasnit obsah pojmu "úspěšnost". Úspěch je, dle mého soudu, dosažení vlastního cíle na úkor cílů ostatních. Takže ANO.


Avatar uživatele
Stříbrný

Podle mne je úspěch dosažení určitého cíle, ale legálními prostředky. Takže politik, který se dostal k moci podplácením, zastrašováním, vraždami, stejně jako zloděj, který okradl lidi . Není důležité, zda byl odsouzen. Není ten člověk úspěšný. Hitler, Stalin a jiní, mají na rukou krev nevinných.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5650
Zlatý led 3038
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2595
Zlatý briketka10 2467
Zlatý Kepler 1989
Zlatý marci1 1899
Zlatý quentos 1711
Zlatý mosoj 1593
Zlatý iceT 1590

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.