dust8

Jsou takové ty kruhovité mini baterie také nabíjitelné přes nějakou speciální nabíječku?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Existují i nabíjecí knoflíkové baterie (viz odkaz), ale musí to být na nich výslovně uvedeno!

Zdroj: https://www.a­vacom.cz/spotreb­ni/nabijeci/os­tatni

Další odpovědi
orwell

Knoflíkové akumulátorky je samozřejmě možno nabíjet a je k tomu nutno mít příslušnou nabíječku. Obvykle se v ní nabíjí víc článků v sérii. Není ale problém si takovou nabíječku zhotovit. Články, které nejsou určeny k opakovanému nabíjení, bychom nabíjet neměli. Mám však podobnou zkušenost jako agentpv. V minulosti, kdy baterie do hodinek byly velmi obtížně sehnatelné, jsme si je taky úspěšně nabíjeli. Bylo ale třeba nastavit malý nabíjecí proud, tak max. 100uA a nabíjet dlouhou dobu. Používal jsem k tomu plochou baterii 4,5V a rezistor o hodnotě odporu kolem 30kOhm. Doba nabíjení závisí na zjištěné nebo odhadnuté kapacitě článku a vypočítá se obdobně, jak jsem uvedl v odpovědi na tvou otázku ohledně nabíjení akumulátorku 2600mAh. Pokud jsi nedočkavý a použiješ při nabíjení řádově větší proud, než jsem udal, může skutečně dojít k explozi článku, zažil jsem to. Doporučuji umístit článek při nabíjení do nějaké krabičky či pytlíku, aby nedošlo k úrazu, kdyby náhodou…

agentpv

u prvních digitálek – cca 35 let zpátky jsme na kolík na prádlo nalepili kontakty s drátkama, do kolíku stiskli mini baterku a na dráty připájeli tužkovku. Samozřejmě musí být správně +/- Nabíjel jsem dost baterek a některé i několikrát a nikdy mi nic nevybuchlo!! Ale jak píšu je to cca 35 let zpátky

Edison

Jak které. Podle technologie. Většinou ale NE. Nezkoušej to.

Kepler

Knoflíkové (mincové) baterie jsou galvanické články alkalické, nebo na bázi lithia, stříbra, okrajově i jiné typy, většinou s napětím 1,5 nebo 3 V. Nejde však o akumulátory, které by se daly dobíjet.