Dr. Darko

Jsou sršně agresivnější než vosy?

Nejlepší odpověď
annas

Odpoví vám Google

Včela, vosa, sršeň: Co je pro člověka nejvíce nebezpečné?

Nebezpečí
sršeň – 1/5
včela – 4/5
vosa – 2/5

Ačkoliv se sršňů bojíme nejvíc, jsou z celé této trojice nebezpeční nejméně. Takže i když se říká, že 7 bodnutí sršně zabije koně a 3 bodnutí člověka, není to ani zdaleka pravda. Sršní žihadlo je až 10krát méně jedovaté než to včelí. Na druhou stranu je ale nejbolestivější. Čím je to způsobeno? Sršeň je výrazně větší než včela či vosa, takže i má má delší a silnější žihadlo. A protože nemá zpětné háčky (jako včelí), může bodnout i několikrát.

Sršní obecných se bát nemusíme" více v odkazu .

https://epochal­nisvet.cz/vce­la-vosa-srsen-co-je-pro-cloveka-nejvice-nebezpecne

Další odpovědi
Dochy

Sršni jsou dobráci… I když je budeš mlátit novinama, oni se zpravidla budou snažit jen zdrhnout. Až jim polezeš do hnízda, to bude asi o něčem jiným. Vosu nas..eš už jen prudkým pohybem když se pokusíš před ní schovat jablko a ona půjde po tobě. Co se agresivity týče, v tom mám jasno. Co se týče nebezpečnosti či bolestivosti bodnutí, to už je jiná věc. Ale sršeň mně asi ještě nebodl. Vosy už se do mně pustili několikrát s tím že minimálně jednou to byl hromadnej útok.

Upřesňuji: Ty naše sršně jsou dobráci. Pokud někoho z mého okolí štíply, tak to bylo například pokud někdo přimáčknul zazimovanou potvoru při nakládání dřeva. Vážně nevím o tom, že by někoho v mém okolí sršně poštípaly jen tak. Ani moc neznervózní pokud jste blízko hnízda, dokud jim neubližujete… Vosa to je jiná potvora.

Kryšpín

Sršenˇ česká když se rozhněvá pronásleduje pár metrů, sršenˇ asijská i kilometr, tento dárek z východu je již nedaleko českých hranic.

zjentek

Vepište odpověď…AGRESIV­NĚJŠÍ jsou určitě. Kdybych srovnával dle vlastních celoživotních zkušeností (a že jich v této oblasti bylo!), srovnal bych dle agresivity sestupně takto:

  1. sršáň invazní – invazivní druh
  2. sršeň naše
  3. různý vosy
  4. hrabalky (nejbolestivější – zkušenost)
  5. včelky

Mezi ty invazní druhy sršně se dnes mimo jiné počítají i sršně mandarínské a s těmi nebude žádná legrace, až budou i u nás, což brzy budou. Mají balíček vlastností a taky balíček schopností, který ohrožují člověka přímo na životě. Jsou schopný hnisajících boláků po vpichu a jed je schopen navázat na krevní destičky, který pak dokážou vyřadit z provozu ledviny a částečně i játro a vlastnostt je mimo jiné ta, že oběť pronásledují tak dlouho, než dají žihadlo, čili žádné „strašení“, jak to známe od naší milé sršně obecné. Doporučuji proto chodit po venku s raketou na bedminton, až sem sršně dorazí a dosti trénovat postřeh.

V indii jsem viděl druh sršně, kterou gůgl asi nezná, bo ji nemůžu najít, ale místo žlutý byla sytě červená a s černou tak půl na půl a byla celkem přátelská, čili neútočná, ale KDYŽ UŽ se nechala vyprovokovat a bodla, tak to byl pro zasaženého konec! Ona taky ta její barva za vše dosti vypovídala a člověk by měl dávat na instinkt i zde. Ovšem sršem mandarínská původem z Japonska a dovlečená sem z kontejneru z Šíny je mnohem nebezpečnější právě svou AGRESIVITOU. Je to proto, že její vlastní jed obsahuje feromon, který, když ucítí, tak v ní způsobuje zuřivost. Což je celkem chytrý tah, bo když už jednou bodne, tak jen tak lehce nezapomene, že v tu chvíli je ta pravá chvíle bodat a bodat. Když ti to přeložím do chlapský člověčiny, tak ta sršeň tím, že tě bodne, prakticky mnohem více než tebe nasere sama sebe a protože z boje vyleze jako vítěz většinou ten nasratější (neplést s ukřivděným!), tak to máš po nevinném útoku sršní TEPRVE AŽ PAK fakt blbé… (;

Bůh ví, třeba to jednou nebudou kobylky, ale budou to sršně – ta biblická apokalypsa… ale na to ses už neptal, nazdar, zjentek. (;

dudu

Kam se ten náš hmyz hrabe na sršeň mandarinskou. To je učiněný ďábel a bohužel už má obsazenu polovinu Francie a šíří se dál do Evropy. Určité řešeni nalezli Japonci – ti je žerou i se žihadlem.
Zdroj: https://www.pas­ti.cz/porovna­ni-srsne-mandarinske-a-srsne-obecne

zjentek

Dudu a článek ve tvým linku jsi četl? Bo tam jasně píší, že sršeň mandarínská nám v Evropě NEHROZÍ!

Vše je jinak:

„Nemusíte mít strach, že byste v ČR nebo na území Evropy sršeň mandarinskou potkali. Sršeň mandarinská žije jen v jižní, východní a jihovýchodní Asii. Informace o tom, že se sršeň mandarinská rozšířila do Evropy nejsou pravdivé. Do Francie se v roce 2004 se zásilkou bonsají srutečně dostaly sršně z Japonska, šlo ale o sršně asijské.“…

dudu

mea culpa, mea culpa, mea culpa factum est.