paul1

Jsou sny prostředkem k uklízení (vymazání) paměti?

Nepotřebné dojmy, zážitky z minulé doby je pravděpodobně nutné postupně odstraňovat z paměti, hlavně ty stresující. Pro dobré duševní zdraví zůstávají ve vzpomínkách povětšině jen pěkné události, pokud to jde

Nejlepší odpověď
annas

Ne. Ošklivé sny jsou většinou výrazem toho, co zůstalo ve vašem podvědomí, s čím jste se docela nevyrovnal.

Pokud se zdá o tom, kdo vám ublížil, nebo s nímž jste měl problémy, je třeba odpustit. Pokud jste věřící, tak se pomodlit. Pak se vám z podvědomí vytratí.

Někde jsem četla, že modlitba je jakýsi druh meditace, takže uklidnuje. i.

--
Ještě něco podle čínské medicíny, které se zmiňuje o pěti elementech – – země, oheň, dřevo, voda, kov . Pokud ve svém snu něco z těchto prvků vidíte, znamená to, že určité orgány, které s těmito elementy souvisejí, jsou oslabené. Vyzkoušené.

Pokud máte zájem, můžete si přečíst odkaz.
https://www.pa­tentnimedicina­.cz/cz/nejcas­tejsi-cinske-pojmy/tcm-v-kostce/5-elementu

Jako vždy moje poznámka Nikomu nic nevnucuji, kdo nesouhlasí, jeho věc. Každý jsem jiný, každý nás věří, v něco jiného.

Neodsuzuji ani ty, kdo věří v boha, uznává Desatero jako zákony morálky. Určitě těch osm nepatří mezi transcendentní, ale souvisí s etikou.

Další odpovědi
Edison

Spíš to uklízení, než vymazání. Jde o třídění, přesouvání mezi sektory, zpracovávání… ze špatných myšlenek se mnohdy vyvine ponaučení, případně i řešení…

V tý lehčí formě se jednomu mému známému zdávaj technická řešení zdánlivě neřešitelných problémů. Proto měl u postele vždy pozn. blok.

Zapomínání – vymazání – je špatné, vede k opakování chyb… Takže je lepší nezapomínat, ale přesunout do odpovídající části paměti. Ono to nakonec funguje ještě kapku jinak, než samotné přesouvání, mnohdy jde spíše o nastavování cest – tras ke vzpomínkám.

hapiky

Pokud nebude zodpovězena samotná otázka proč máme sny, o uklízení či mazání paměti můžeme jen spekulovat.

Kepler

Máme paměť krátkodobou a dlouhodobou. Něco zapomeneme hned (už to víckrát nepotřebujeme), něco později a něco si pamatujeme až do smrti. Vše záleží na tom, jak důkladně je elektrochemický záznam v mozku uložen. Zapomínání je přirozený proces, který je nutný k tomu, abychom se nezbláznili. Nezdá se mi ale, že by v tom mazání paměti sny hrály nějakou roli. Naopak některé vzpomínky ve snu dokonce vznikají. Dodnes si pamatuju jeden sen z dětství.

zjentek

Jo ale člověk se MUSÍ dostat do lůžka min. dvě h. před půlnocí, bo jinak si moc neuklidí!!!