Jsou služby IT techniků předražené?

Naštvali vás IT technici a radši jste se vše naučili sami? hlavně když vám řeknou, že to neexistuje a pak to koupíte jinde za pár babek. Od formátu po instalace, údržbě HDD pod.

Nejlepší odpověď
dudu

Domnívám se, že dnes je předražené a postavené na hlavu téměř všechno. Kdysi v našem ústavu pracoval jedinec, který za bezplatné poskytování bytu plnil funkci domovníka, topiče, řidiče a strážce tresoru. Dnes jsou všechny tyto činnosti rozděleně mezi řadu dodavatelů bažicích po práci a hlavně zisku.
V praxi pak celý tento neuvěřitelný propletenec vyústil např. v následující situaci:

  • patřičné osobě spravující servis nahlásím, že na brněnšké pobočce ve výtahu pro klienty nefunguje osvětlení,
  • dotyčná nahlásí závadu svým nadřízeným na pracovišti detašovaném na Svoboďáku,
  • ti obratem osloví svoji přažskou centrálu a vyžádají souhlas k opravě,
  • pokud všechno funguje, vbrzku obdrží souhlas ke sjednání nápravy,
  • z pobočky na nám Svobody se ihned vydají na Kobližnou dva údržbáři a vadnou žárovky během cca pěti minu vymění…

Pozvěte prosím kocourkovské na stáž, neboť mají velkou šanci se něčemu přiučit!!
Fakt nekecám.
Doplňuji:
Pokud ajťáci pracovali jako součást organizační jednotky, vše uspokojivě fungovalo. Dnes se však často chovají jako primadony a nechávají si bez ostychu draze zaplatit i každý „restart“.

Další odpovědi
www

Nemyslím, že jsou předražené. Někteří lidé by navíc měli pro použití PC skládat zkoušky, poněvadž jsou naprosto nepoučitelní !Například neustálé opravování týchž problémů jednomu uživateli by mělo být naopak dražší 😁. Snad by si alespoň uvědomil, co nemá příště dělat.
Samozřejmě, je to ale kšeft, takže se skřípajícíma zubama se to opraví..
Sám již zvládnu téměř vše a co ne, poradím se.

Michal Kole

No byli doby kdy mi rodiče nosili pc do servisu, dnes si umím skoro vše udělat sám.

ať výměna hardware či reinstalace, konfigurace software

anonym

Protožes to zbytešně předčasně uzavřel – ostatní to nechávají na automatické cca po 10 dnech, tak to napíši aspoň sem.
Evokovalo to ve mně takovou volnou parafrázi starého vtipu z USA.
Na highway vypoví řidiči auto. Přivolaný automechanik vymění drobnou součástku během 10 minut a řekne si o USD 101. (psáno po americku, dolar před číslovkou).
Řidič se ptá – „není to moc? A za co?“ Mechanik odpovídá 1 dolar je za tu součástku a těch 100 je za to, že jsem věděl kterou.