surikata001

Jsou Slunce a Měsíc planety?

Hezké páteční odpoledne, počítají se Slunce a Měsíc mezi planety jako je např. Venuše, Merkur, Jupiter apod.? Jde mi o to, že v horoskopu se píše, které znamení je pod vlivem které planety, ale nejsem si jistá, jestli Měsíc a Slunce (ve zvěrokruhu vládnou Rakovi a Lvu) stejné planety jako ty ostatní. Děkuji moc za radu.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nejsou to planety

Další odpovědi
quentos

Ne, Měsíc je družice a Slunce je hvězda. Tvůrcům horoskopů je astronomická terminologie tak nějak šumák.

mosoj

Měsíc je měsíc a slunce je hvězda.

led

Slnko je hviezda planéty obiehajú okolo hviezdy a mesiac okolo planéty (spolu s ňou okolo hviezdy. Prirodzene ani hviezdy nie sú statické telesá, ale otáčajú okolo centra galaxie – zhluku hviezd

honza19hk

ne, Slunce je hvězda, a měsíc se také nepovažuje za planetu.

Martinuss

Prosím tě vykašli se na nějaký horoskopy, neni to nic víc než prostý hádání