ptáč

Jsou slova Charlie Chaplina o lidství stále aktuální?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=pMHKaahJRHg
zdroj: http://milena­polakova.blog­.idnes.cz/c/459429­/nemocni-mocni-nici-nase-zivoty-a-co-hure-jejich-destrukce-nici-i-budoucnost.html

Nejlepší odpověď
annas

Pořad Jílkové pravidelně nesleduji, jen někdy na chvíli nakouknu. . Je vidět, že malokterý diskující včetně těch mocných neumí naslouchat, ale jen skákat do řeči, neuznávat jiné argumenty. Nebo se mocní považují za absolutně svobodné a tím „dokazují“, že jsou jiní než ti „slabší“ dole.

Jaké jsou v současnosti morální hodnoty? Není morálka v původním slova smyslu nějakou utopií? Pro většinu nějaká destrukce morálky zřejmě neexistuje. S čím to souvisí?

Argumentují tím, že jsem svobodní, často jako by postrádají rozum, cit, schopnost empatie atd. To, aby člověk byl člověkem a rozuměl jiným.

" Domnívám se, že naším největším bohatstvím je lidskost. Silní a moudří jsme jedině tehdy, když činíme dobro."Šukšin).

Takže mocní jsou přesvědčení, že vše činí v souladu se svou, jedinou platnou morálkou, jsou tedy jistým způsobem nemocní, bohužel, spíš ale jednají s pravidly egocentrismu místo toto, aby se zaměřili na ostatní, aby i ti žili dobře.

Jan Sobotka: "Alea iacta est. – Kostky jsou vrženy. – Situace je o to vážnější, že jde o dlažební.“
Ano, zdánlivě absurdní, ale pokud se zamyslíme hlouběji, absurdno není nijak vzdáleno realitě.

Stejně tak jako Chaplinova slova.

Další odpovědi
Putin

Byla, jsou a budou.

Zvědavý

V současné době jsou více aktuální a donebevolající než kdy dřív.

anonym

Blbý kecy a velmi trapná parodie na život vyšlechtěných ubožáků, akorát hrají na city naivků nic jinýho, Hitler chtěl taky „ráj na zemi“…

MILUJTE SE A MNOŽTE SE: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=gWkilDwbDJY

ptáč

Pumík,, trochu ti závidím, ten věk, tu bezstarostnost.

anonym

"…akorát hrají na city zoufalých naivků,kterým nezbývá nic jinýho,než pevně věřit v názory či totálního odhalení lásky a pravdy jako to dělají novodobí příživníci světa ANONYMOUS.

anonym

Hold musím se otáčet už jako lolitka,protože mi nic jinýho mi nezbývá v tomto světě plného radostí a starostí?

anonym

P.S.Ale chápu,když je někdo geniální,tak to v životě nemá lehké…