marrat555

Jsou šipky tak těžký nebo jsem levej

Začal jsem hrát šipky. Dal jsem si terč a začal házet 2,37 m od terče. A nemůžu se trefit ani do singlu. Myslíte, že pravidelným tréninkem se to dá zlepšit ? Popřípadě prosím o nějaké typy jak..? Děkuju

Nejlepší odpověď
Drap

Pravidelným trénováním se dá zlepšit každá činnost .

Další odpovědi
Beer4Real

Já když sem začínal tak mě porážel každý ožralý děda v hospodě a to mě motivovalo, začal sem trénovat průměrně 4 hodiny denně a časem sem se vyšvihnul na úplně jiný level.
Pokud se chceš zlepšit tak trénuj pravidelně min hodinu denně, kup si dobré šipky a najdi si kvalitního spoluhráče s kterým budeš trénovat.
První si vypiluj vlastní styl hodu (pevný postoj, hážeš předloktím, ne ramenem), zkus strefovat pravidelně single dvacky.
Při tréninku neházej jen tupě na jedno číslo, ale zvol si nějaké číslo a zkus ho uzavřít na co nejmíň šipek apod.
Samozřejmě samotný trénink doma tě nenaučí vyhrávat zápsay, tak zajdi na místní turnaje nebo s kámošema do hospy hodit šipky, ať se naučíš hrát pod tlakem.
Nikdy nehraj naštvaný, napitý apod. Pouze s čistá hlava ti vynese výsledky.
Kdyby něco napiš do zpráv ;)

cochee

Šipky nejsou tak těžké, komerčně sehnatelné jsou 12–20gramové, to jsou softové – s měkkým hrotem do elektronických terčů, steelové – s ocelovým hrotem do sisalových terčů – jsou poněkud těžší, začínají sice taky u 12g, ale nejčastěji se používají šipky 20 a více gramů těžké.