Jsou semafory v noci zrychleny vzhledem k nižšímu provozu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne, ony jsou vypnuty. Ty, co nejsou, se řídí algoritmem pro momentální provoz.

Další odpovědi
Dochy

To se musíš zeptat toho, kdo ty semafory nastavuje…
Některým jsou upraveny intervaly, některé jsou vyřazeny z provozu. A jak jsou nastaveny intervaly pravděpodobně záleží na zkušenostech s provozem na konkrétní křižovatce…

A zdá se, že kromě blikající oranžové se množí „stále červená“ – zelená naskočí pokud se blíží auto.
http://zpravy­.idnes.cz/ces­ko-semafory-prazdne-ulice-di6-/domaci.aspx?c=A170406­_2317413_doma­ci_jav
http://techne­t.idnes.cz/jak-funguji-semafory-v-praze-dgr-/sw_internet.as­px?c=A040602_5262867_sw_­internet

cukrar

JAk které, jsou i chytré semafory, co poznají, zdali tam jsou auta. Nechají třeba celou dobu svítit semafor na hlavní směr, pokud z vedlejší nepřijede auto.
Některé semafory mají jen jeden program, některé jsou dle provozu střídány intervaly.

Klaproth

U nás na vsi je pouze jedna křižovatka se semofory a tam v noci bliká oranžová ze všech směrů. Takže v noci tam jezdíme podle svislých značek.