plebs

Jsou schopni Češi a Moravané slušně diskutovat či nikoliv?

Od seniorů přes nádeníky pracující lid, elitu, papaláše puberťáky, neb když má vypnut mozek a vypustí svoje jednostranná moudra tak se mu uleví a je nadmíru spokojen se svoji pravdou zvláště když to okoření vulgaritou.

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

Jistě, že ano. Bohužel, liberální levice (TOP 09, Piráti, STAN…) dělá z Čech jinou civilizaci, což vrhá negativní stín na Čechy. Čechy ani Morava není názorově jednotná, lidé jsou různí, jen vyhrávají ti, co nejvíce křičí. Pevně věřím, že se stále najde společná řeč na spoustu problematik – slušně.

Další odpovědi
paul1

Určitě ano. Ale někdy stačí, aby se do debaty zapojil jeden rušivý element a je po slušnosti.

Drap

Stejně jako u jiných národností. Někteří ano, někteří ne

Rokio

Každý je jiný. Určitě jsou lidé, kteří se vyjadřují na úrovni, a to nejen Češi a Moravané.

zjentek

No vždyť sis i odpověděl – KAŽDÝ svá jednostranná moudra. A jsou nadmíru spokojeni i bez vukgarit.

Pepa25

Dvorní šašek v odpvoědi názorně předvedl, proč debata tak často rychle skončí: názorové oponenty označil za „jinou civilizaci“ a postěžoval si, že nejsme „názorově jednotní“ (rozuměj: ti jiní mají jiný názor). Dívíte se, že je pak debata těžká?

Dvorní šašek

Pepo, Vy jste názorově předvedl, že si můj text interpretujete zaslepeně po svém. Kdybyste se snažil číst mezi řádky, pak byste dobře věděl, že jsem oponenty vůbec takto neoznačil. Tezi o jednotě jste už vůbec nepochopil. Raději dvakrát čtěte, než napíšete blbost. 🙂

Pepa25

Číst mezi řádky? Já čtu, jak to píšte: určité strany a jejich voliči (TOP 09, Piráti, STAN…) hodnotíte negativně. Budiž. Pak ale dodáváte, že „to vrhá negativní stín“, vytváří „jinou civilizace“ atd. Prostě dehonestujete. A pak se divíte, že s vámi nesouhlasí … Méně zaslepenosti a úcty i k jiným názorům je u vás určitě na místě …

Dvorní šašek

Vy mě bavíte. Budiž, Vám to zjednoduším – názory, činy zmíněných stran dle mého vrhá stín na Čechy tím, že si pak Morava myslí, se jedná o jinou civilizaci. Jestli je to dle Vás dehonestace, pak jste nejspíš dost přecitlivělý, opět budiž. A mimochodem voliči nerovná se strany. Takže pro Vás: více nadhledu (!), úcty k jiným pohledům a méně zaslepenosti. Těžko diskutovat s člověkem, který si záměrně interpretuje cizí myšlenky, jen proto, aby ho zdiskreditoval. Já se usmívám 🙂