dudu

Jsou pumpaři na D1 mimo realitu, nebo jen neskonale nenažraní??

Pohonné hmoty v České republice jsou už několik měsíců stále levnější a levnější. Ceny na menších benzínkách už dávno klesly pod 30 korun, ty větší u hlavních tahů je drží kolem 30 až 31 korun za litr. A to i v hlavním městě. Výjimkou je však dálnice D1, na níž čerpací stanice ustrnuly a ve čtvrtek litr pohonných hmot neustále prodávaly za ceny kolem 35 korun za litr.
Zdroj: Novinky.cz

Nejlepší odpověď
gecco

Běžná situace*) – na dálnici (nejen D1) máš dvě možnosti – buďto sjet a nějakou čerpačku hledat a nebo natankovat za nabízenou cenu – a na to dálniční čerpačky spoléhají.
Kdo to ví, ten:

  1. tankuje před vjetím na dálnici
  2. tankuje po sjetí z dálnice
  3. na to kašle, protože má služebák

😉
______
*) v Chorvatsku, Francii, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, Slovinsku či na Slovensku je situace obdobná – nejde jen o Česko či snad dokonce jen D1

Další odpovědi
Emefej

Pokud cenu neakceptuješ, tankuj mimo D1. Čerpaček je dostatek.

zjentek

nevím, mám svůj tank na své vlastní půdě a seriozního dodavatele paliv- doporučuji všem.

GM

Jugar – kamioňák bude těžko sjíždět z dálnice a hledat levnější pumpu někde ve městě.

lexx

tržní zákon nabídky a poptávky…dokud zákazníci kupujou není důvod slevit, choval bych se stejně

lukas.zmizik

GM: kamioňáci mají svoje vyhlídnuté pumpy mimo dálníci – např. směr z Plzně na Rozvadov sjezd Bor u Tachova – pumpa hned za sjezdem – nafta o cca 5–7 kč lacnější než o 15 km dál na Kateřině… když můžeme kvůli tankování sjíždět z dálnice s busem a lidma, tak kamioňák klidně též

anonym

Proč tankovat na dálnici,když je to možné a mnohem výhodné mimo D1.
To mi teda rozum nebere.
Lidi jsou hloupí,když tankují na dálnici,co k tomu dodat.
U nás je ted cena kolem 28,50kč.

dudu

ad gecco: v zásadě s Tebou souhlasím už proto, že zde existuje určitá možnost výběru. Ale jak na další „výlupky“: když jsme před léty začali létat s charterovými společnostmi, po zahájení letu byl cestujícím nabídnut přípitek šumivým vínem a poté následovalo slušné pohoštění. Letos zmíněné společnosti uctily pasažéry bagetkou s pohárkem nápoje a příští rok už nedostanou ani napít vody! Přitom její třetinku na letišti nepořídíte pod 30 a v letadle cca za 70 korun . V míru se podobné jednání nazývá hyenismus a za války se za podobné počiny popravuje.
Nezbývá než připomenout slova gen. Mendela „chce se mně zvracet“.

gecco

Já ti v rámci odpovědi málem napsal román…
😉
Takže odpověď zjednoduším – co nechci (nebo za podmínek, jež se mi nelíbí) – prostě nekoupím…
Koupím si to, co chci…
Nechci letět s ´nízkonákladov­kou´? – no, tak s ní nepoletím…
😉

dudu

Já, já, já. A co třeba děti, slabí a nemocní jedinci, nebo lidé v tísni. Jak mohou čelit těmto bezohledným darebákům. Jen nenapiš, že mají sedět doma nebo chodit pěšky

gecco

Tomu nerozumím…
…„děti, slabí a nemocní“… jsou někým nebo něčím nuceni kupovat to, co nechtějí???
___
Představ si, že ty nízkonákladovky prostě přestanou takové služby poskytovat úplně – co potom udělají "děti, slabí a nemocní "? – půjdou se picnout??
Fakt nerozumím…
___________________
Mimochodem – klidně si můžeš na palubu letadla vzít svou vlastní svačinu – naposledy vyzkoušeno známými před cca třemi týdny při letu Praha – Řím…

dudu

Mě se jeví jako nepatřičné, že namísto zkvalitňování služeb dochází k jejich úpadku – od uvítací sklenky šumivého až k podání suché ruky, aniž se klient může bránit nebo dočká zastání. Naopak o tom, že dochází k výraznému poklesu cen paliva a měla by být snížena cena letenky společnosti mlčí! Prostě c celé je to podle mě nefér.

gecco

Pokud se ti nepozdává kvalita služby, tak ji prostě nekupuj – to říkám pořád…
😉
Na druhou stranu – nemohu prodejce služby/produktu nutit poskytovat služby podle mé představy a i podle mé představy platit – nejde o žádný podraz – cena i rozsah služeb jsou jasně deklarovány předem, zákazník může – a nemusí, koupit.
😉

mosoj

Ty gecco nezná. Nic takového podle něj u nás neexistuje.

zjentek

tak tady bych si také dovolil stopro souhlasit a kdo za to může? Ti nuzní chudáci, kteří je svými potřebami v podobných počinech podporují!